Je totiž zavěšen ze stropu a vyroben je ze strun, háčků a ozdob.
„Vyrobit tento stromeček byl nápad mého manžela a dětí. Vzniklo to vlastně z toho, že manžel nechtěl každý rok řešit koupi živého stromečku. Dali tedy s dětmi hlavy dohromady a vymysleli stromeček bez stromečku," říká se smíchem Hanka Hoffmannová, která s nápadem své rodiny nadšeně souhlasila a stromeček si od té doby si ho nemůže vynachválit.

Nápad byl však jedna věc a jeho realizace druhá.
„Manžel nejdřív vyrobil kruh s mřížkou, který je přidělán ke stropu. Pak s dcerou koumali jak navázat struny tak, aby docílili tvaru stromku. Zjistili, že je musí všechny nastříhat a pak pravidelně proplétat. Pak už zbývalo na tento polotovar zavěsit na speciálních háčcích ozdoby. Výsledek byl úžasný. Náš výjimečný stromeček si budeme letos užívat už potřetí," pokračuje Hoffmannová.

Při druhé instalaci stromečku se dcera Hanky, Aneta, celkem slušně zapotila. Než rozšmodrchala všechny struny a stromeček opět visel od stropu, uběhly čtyři hodiny.
„Vloni přišla dcera na systém, jak ho sklidit, aby se struny nezašmodrchaly. Letos ho ustrojila bez problémů a ještě se u toho v klidu dívala na pohádky," dodala Hoffmannová s tím, že se sklízením svého vánočního stromku nikdy nespěchají a i letos si ho budou užívat až do jara.