„Přestože jsme doložili naše každoroční investiční náklady s provozem hodin ve prospěch občanů Domažlic, město není nakloněno nejen nám vyjít vstříc tím, že promine nájem za 1 m² pozemku, ale nevzdá se ani nákladů na právní zastoupení při jeho vymáhání,“ uvádí Jaroslav Šťastný, předseda představenstva společnosti Time- service, a. s., a dodává: „Vyvstává pak otázka, zda má vedení města vůbec zájem na poskytování bezplatného informačního zařízení.“

„Firma nezaplatila nájem, proto dostala výpověď. Chtěla odpustit roční nájem, což není možné vzhledem k tomu, že jde o jejich komerční aktivitu a plochu si řádně pronajali,“ vysvětluje starosta Miroslav Mach. Podle jeho slov město musí postupovat striktně podle zákona.

„Nájemce má nějakou smlouvu, tu porušuje, my tedy musíme jednat. Prvním krokem byl pokus o smír,“ dodal Mach. Koncem listopadu město vyčíslilo dluh za nájemné na částku 3291 korun a náklady soudního řízení na 8520 korun. Protože k vyřešení sporu nedošlo, 17. ledna rada města schválila podání žaloby na vyklizení pozemku.
Hodiny jsou na autobusovém nádraží od roku 1993. „Sloužily občanům města, a to zcela zdarma na náklady naší firmy,“ připomíná Šťastný a dodává: „ Provozní náklady na servis, výměnu náhradních dílů, čištění a opravy a elektrickou energii činí ročně kolem 30 000 korun.“

Firma ponechala hodiny na svém místě i v letech, kdy se jí nepodařilo zaplnit sponzorské plochy reklamou. V roce 2008 i loni byl obrat na reklamních plochách nulový, v roce 2009 firma utržila 22 038,40 Kč, o rok později 8004 koruny. „Z výčtu vyplývá, že za poslední čtyři roky činí ztráta na provozu 90 tisíc korun,“ uzavírá Šťastný.

Chyběly by vám hodiny na autobusovém nádraží? Napište svůj názor do diskuze pod tímto článkem.