Potkal se s tím už asi každý z nás. Na autobus musíme vyrazit za jakéhokoliv počasí. Když prší, fouká vítr nebo padá sníh. Často se stává, že spoj nepřijede přesně na čas a nám tak nezbývá nic jiného než čekat. Ovšem ne vždy můžeme najít „azyl“ v čekárně autobusové zastávky, protože tam jednoduše není nebo je v katastrofálním stavu. V Hlohové tento problém vyřešili po svém.

Postavili si zastávku vlastní a navíc zcela netradiční. O navržení i samotnou výrobu se postaral obyvatel Hlohové Petr Vacík. „Byl jsem v té době v zastupitelstvu obce a protože jsme věděli, že čekárna je problém, rozhodli jsme se ji vyrobit,“ vzpomíná s tím, že pro jeho firmu není výroba čekárny žádný problém.

Pro obyvatele tak vznikly dvě čekárny. Jedna se nachází přímo v Hlohové a druhá na křižovatce směrem na Staňkov. Navíc v obci díky panu Vacíkovi vzniklo i pár laviček na posezení. „Lidé to hodnotili vesměs kladně. Přece jen je počasí někdy pes,“ dodává Vacík. „Líbí se nám čekárna i lavičky, je to něco jiného, co na jiných vesnicích nemají,“ říká místostarostka obce Jiřina Kopecká.

Její slova potvrzuje i Viktorie Kohoutová z Hlohové: „Je to hezké. Všude jinde mají čekárny klasické. Lavičky tolik nevyužiji, protože chybí čas, ale myslím si, že starší lidé a děti je přes léto využívají hodně.“ V současné době by se v obci měl objevit další výrobek od firmy pana Vacíka. „V poptávce máme vývěsní skříňku na plakáty,“ dodává ještě s tím, že ceny za výrobu jsou pro obec pouze režijní.