Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlavní soutěže ovládli Postřekovští

Díly /FOTOGALERIE, VIDEA/ – Sbor dobrovolných hasičů Díly hostil okrskovou soutěž v požárním sportu. Zlato mu zajistili pouze veteráni a veteránky.

30.5.2011 1
SDÍLEJ:

Z okrskové soutěže dobrovolných hasičů v Dílích.Foto: DENÍK/Milena Cibulková

Za účasti sedmnácti týmů se uskutečnila v sobotu okrsková soutěž v Dílích.

Nejvíce družstev do měření sil okrsku č. 12 zapojil Sbor dobrovolných hasičů Chodov, který do hlavní mužské soutěže dodal dva týmy. Podobně tomu bylo u Postřekovských, kteří na start v mužské kategorii postavili dvě družstva, další dvě pak vytvořily ženy a veteránky. S pěti želízky v ohni zasáhl do přeboru okrsku domácí dílský sbor, přičemž svoji premiéru si odbyly domácí veteránky.

Dílští hasiči přivítali své soupeře na perfektně připraveném hřišti, v jehož sousedství nechyběla místa u stolů pro diváky a také rozmanité občerstvení.

„Připravili jsme 150 míst k sezení, netroufám si odhadnout, kolik je tu lidí, neboť někteří ani nesedí u stolů,“ řekl Deníku strážce dílské hasičské pokladny Martin Sokol.

Okrskovou soutěž zahájili hasiči štafetami, po nich přišly na řadu útoky. Veškeré dění komentoval jednatel SDH Díly Miloslav Mazanec, který se odmlčel jen na dobu, kdy zasáhl v útoku jako člen dílského družstva mužů nad 35 let.

„Měl jsem větší obavy než veteránky, ale dobře to dopadlo,“ pochvaloval si po útocích trenér dílských veteránek Jiří Anderle s tím, že soupeřky z Chodova měly při svém útoku tak trochu smůlu.

Dá se říci, že v převážné většině případů bylo pořadí útoků totožné s konečným, výjimku tvořila družstva mužů Nemanic, Postřekova II. a Chodova II. Prvně jmenovaní klesli útokem ze 4. místa po štafetě na konečné 6., druhé týmy Postřekova a Chodova si celkový čas a pořadí díky svým rychlým útokům vylepšily.

„Ohromně mě překvapil výsledek mužů z Nemanic. Vážení kamarádi, nemyslete si, ale příští rok podle mne budou Nemanice štika soutěže, protože když jsem viděl jejich překážky, tak klobouk dolů,“ pochválil při vyhlašování výsledků tým z malé příhraniční obce Eduard Sýkora, člen výkonného výboru okresního sdružení hasičů v Domažlicích.

V úvodu okrskové soutěže předvedli svoji ukázku i nejmenší hasiči, na které pořadatelé pamatovali malým pohárkem.

V okresním kole soutěže dobrovolných hasičů v požárním sportu se z tohoto okrsku představí z každé kategorie ti nejlepší.

„Časy, kterých jste tady dosahovali, byly špičkové. Chci vám poděkovat, že jste soutěžili čestně, rozhodčí se snažili rozhodovat solidně, a že se – kromě jedné závodnice – nikomu z vás nic nestalo,“ narážel Sýkora na kulhající zástupkyni Postřekova a poté projevil přání, aby příští okrsková soutěž, jejíž místo ještě není stanoveno, proběhla ve stejně příjemném duchu jako v Dílích.

Závěr vyhlašování výsledků provedl dílský velitel Petr Ježo. „Pozor! Dnešní soutěži třikrát zdar!“ zavelel na závěr a hlasité „Zdar, zdar, zdar!“ udělalo tečku za zápolením hasičů z dvanáctého okrsku.

Výsledky okrskové soutěže v Dílích

ŽENY

1. Postřekov (útok 28,82, štafeta 55,22, celk. čas 84,04)
2. Chodov (29,82, 56,28, celk. 85,48), 3. Díly (30,56, 1:18,16, celk. 108,72)

VETERÁNKY (jen útok)

1. Díly (42,22)
2. Chodov (2:15,13)

MUŽI

1. Postřekov I. (útok 19,69, štafeta 48,69, celk. 68,38)
2. Chodov I. (21,75, 51,65, celk. 73,40)
3. Postřekov II. (24,22, 53,06, celk. 77,28)
4. Chodov II. (24,63, 58,40, celk. 83,03)
5. Díly (27,21, 56,22, celk. 83,43)
6. Nemanice (40,66, 52,44, celk. 93,10)
7. Trhanov (36,69, 62,84, celk. 99,53)

MUŽI NAD 35 LET(pouze útok)

1. Chodov (24,00)
2. Díly (26,03)

VETERÁNI (pouze útok)

1. Díly (35,97)
2. Chodov (45,13
3. Postřekov (1:18,78)

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
30.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Policisté uzavřeli brněnské hlavní nádraží.

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Ilustrační foto.

Moldavan kradl v Kauflandu. Při útěku ho zadrželi strážníci

V Semošicích hořelo ve sklepě

Semošice – K požáru sklepa rodinného domu vyjely ve středu před půl sedmou večer tři jednotky hasičů. Poplach byl vyhlášen profesionálům ze Staňkova a jednotkám SDH Horšovský Týn a Semošice.

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Plzeň - Sledujte s Deníkem on-line poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzni. 

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Klenčí pod Čerchovem – V sobotu 21. října v 18.00 hod. uzavře sérii VII. ročníku podzimních varhanních koncertů v kostele sv. Martina v Klenčí pod Čerchovem varhaník evropského formátu Jan Doležel, který je posluchači i odbornou kritikou shodně ceněn pro suverénní ovládání nástroje, registrační umění a emočně silnou hru.

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Domažlicko – Pět dealerů pervitinu z Hájku u Všerub, Domažlic a Litvínova obvinili domažličtí kriminalisté z toxi týmu z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení