Léto je v plném proudu a přichází i čas, kdy se lidé z celého Domažlicka vydávají na vytouženou zahraniční dovolenou. Ptali jsme se v cestovních kancelářích v našem regionu, o jaké zájezdy mají jejich klienti největší zájem.

Podle Milana Štengla, ředitele plzeňské cestovní kanceláře Honza servis, která má pobočku v Holýšově, jsou největším hitem zájezdy do Turecka. „Zcela jednoznačně,“ tvrdí Štengl. „Turecko nabízí dobré služby a je levné. Dobrou volbou je také Mallorca, ale tam už jsou ceny vyšší,“ dodává s tím, že výrazně nižší zájem je letos o zájezdy do Egypta. „Tam se zvyšuje počet krádeží. Pobyty v letoviscích jsou v pořádku, ale každý chce vidět pyramidy a výlety do Káhiry mohou být problémové,“ vysvětlil ředitel s tím, že zájem o Egypt je oproti minulým sezonám sotva poloviční. Štengl poznamenává, že stejně nízký zájem je i o Tunis, kde rovněž panuje napjatá situace.

Turecko je hitem i domažlické pobočky cestovní kanceláře Campana tour „Zájem o tuto zemi byl patrný již v loňském roce a tento trend zůstává i nyní.“ konstatovala Martina Kurcová. Turisty podle ní láká také evropštější ráz země oproti sousedním arabským státům, kde v posledních měsících panují politické nepokoje. I domažlická Campana tour zaznamenala pokles zájmu o Egypt, který byl ještě v minulém roce vyhledávaným místem pro dovolenou. „Tradičně oblíbenými cíli jsou i Chorvatsko a Španělsko,“ doplnila Kurcová.

Zcela stejná situace panuje i ve kdyňské pobočce Campana tour. Podle tamní pracovnice Ludmily Brychové jsou navíc letos nejžádanější zájezdy s vlastní dopravou. „Z nich jednoznačně letos vede Itálie a Chorvatsko,“ tvrdí Brychová.

Chorvatsko je jedničkou horšovskotýnské cestovní kanceláře BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ. „Je to i tím, že dovolená v Chorvatsku je jedním z našich nejtradičnějších produktů. Máme smluvená kvalitní ubytování a poskytujeme dobrý servis. Troufnu si tvrdit, že jsme na Chorvatsko specialisté,“ uvedla ředitelka Miroslava Foltýnová a dodala, že na druhém místě jsou zájezdy do Itálie a na třetím na Slovensko.

„Lidé mají zájem o zájezdy do termálních areálů, které Slováci provozují opravdu kvalitní. Navíc jsou často zatraktivněny různými akvaparky, takže si tam na své přijdou dospělí i děti,“ vysvětlila ředitelka s tím, že i zájezdy do Řecka a samozřejmě Turecka jsou také oblíbené a Egypt a Tunisko zaznamenaly pokles.

Ludmila Straková z Cestovní agentury Holýšov pro změnu představila jako největšího favorita letošních dovolených Španělsko, zůstává zájem o Chorvatsko a Turecko, oblíbené jsou ale i zájezdy po České republice.

Velký zájem o Španělsko mají i klienti domažlické cestovní kancelář BENE, která se zaměřuje na nabídky Čedoku. „Je to podobné jako vloni, zájem je všeobecně o Španělsko, Turecko či zájezdy s vlastním autem do Chorvatska,“ říká Božena Kalousová. Poznamenává, že zatímco zájezdy do Tuniska či Libye jsou de facto neprodejné bez ohledu na výhodné ceny, poptávky po zájezdech Čedoku do Egypta se africké události vůbec nedotkly.