V pátek 3. srpna se nedaleké bavorské městečko Bad Kötzting opět stane centrem prestižní jízdy pravidelnosti historických automobilů ADAC-Bayerwald-Rallye Classic, která vzhledem k množství fotobuněk použitých ke sledování předepsaných jízdních průměrů patří k nejnáročnějším akcím svého druhu v celé střední Evropě.Letos pořadatelé obdrželi zase téměř pět desítek přihlášek nejen od soutěžících z celého Německa, ale také ze Švýcarska a Maďarska, a to nejčastěji s automobily vyrobenými od poloviny 60. do poloviny 80. let. Nejstarším autem na startu by měl být Bentley Open Tourer z roku 1927 švýcarské posádky, která se této mimořádně náročné jízdy pravidelnosti zúčastnila již loni. Diváci se mohou těšit také na britský Alvis z roku 1948, Jaguar XK 140 vyrobený v roce 1956, na Jaguar E s datem výroby 1974, deset vozů Porsche 911 různých provedení nebo bývalé soutěžní automobily Fiat 124 Abarth z roku 1972 či o sedm let mladší Fiat 131 Abarth Rallye.

Možnost k důkladné prohlídce zúčastněných aut se naskytne v pátek na prostranství „Jahnplatz" v Bad Kötztingu, které každoročně slouží jako parkoviště soutěžních vozů a kde budou do 14. hodiny probíhat technické přejímky. Start celé soutěže pak bude již tradičně od 15 hodin na náměstí tohoto bavorského městečka.

Ani letos trasa soutěže nevynechá okolí Černíkova a sjezd serpentinami pod Korábem do Kdyně. Posádky se na našich silnicích objeví v sobotu 4. srpna dopoledne. Start měřeného úseku bude v 9 hodin nedaleko Libkova, soutěžící budou projíždět Úsilovem, Černíkovem, Polení a Mezholezy. Cíl této zvláštní zkoušky bude nedaleko kdyňského koupaliště.Vzhledem k tomu, že trať je opět uspořádána na některých místech do jakýchsi smyček, budou posádky některými místy projíždět vícekrát.

Celkem je tento měřený úsek dlouhý téměř 54 km a posádky mají na jeho absolvování 83 minuty. Pravidelnost jízdy tu bude kontrolovat celkem 19 fotobuněk. Soutěžící budou projíždět i jinými místy Domažlicka a Klatovska, ale již jako běžní účastníci silničního provozu, bez sledování jízdních průměrů. V Třebnicích je čeká průjezdní kontrola a naše území opustí přes hraniční přechod Lísková.

Závěr celé soutěže bude již tradičně tvořit okruh centrem Bad Kötztingu, který účastníci absolvují v sobotu od 17 hodin. Ti, kdo mají rádi dramatické průjezdy zatáčkami při klasických rallye, se tentokrát své podívané nedočkají. Vzhledem k tomu, že ADAC-Bayerwald-Rallye.

Classic je jízdou pravidelnosti, přijdou si na své především zájemci o podívanou na řadu krásných automobilů nedávné minulosti.

Autor: Jan Pek