Akce v Sedlicích se pořádá na počest Jiřího Tomandla. „Jde o druhý ročník Memoriálu Jiřího Tomandla, což byl můj dědeček a byl sběratelem veteránů. Nejdříve se proháněl na motokrosové dráze a poté se stal sběratelem historických vozidel a motocyklů. V Sedlicích provozoval několik let i muzeum veteránů. Přál si, aby se v Sedlicích něco dělo, abychom táhli za jeden provaz. Tak jsme mu jeho přání splnili a držíme se jeho motta, snad mu děláme radost a shora se na nás dívá,“ řekla za pořadatele Jana Tomanová.

K vidění tak byly i Tomandlovy sběratelské kousky jako je například Chevrolet z roku 1920, Porsche 911, Mathis QM a další. Dívat se bylo rozhodně na to, přijeli majitelé se svými traktory různé výroby, motocykly a samozřejmě i vozy. Do Sedlic zavítali také členové klubu Phantom Motorcycles Kdyně se svými motocykly značky Harley-Davidson či vojenská historická vozidla.

Memoriál Jiřího Tomandla – sraz historických vozidel, motocyklů a traktorů v Sedlicích u Zahořan. | Video: Deník/Daniela Loudová

Během dne zahrála dechová kapela Postřekovanka, DJ Pavel Soroka a na závěr celé akce vystoupila kapela Revival Olympic Domažlice.

Už na prvním ročníku bylo k vidění dvě stě historických skvostů a druhý ročník překonal počet o zhruba tři desítky.