Radek Heller z Klenčí pod Čerchovem, který byl v srpnu Okresním soudem v Domažlicích potrestán za týrání svých psů dvěma měsíci odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu 18 měsíců, si ve středu vyslechl nový rozsudek.

Ten původní byl zrušen Krajským soudem v Plzni v důsledku podaného odvolání jak Radkem Hellerem, tak i státní zástupkyní.

„Obžalovaný byl i v tomto líčení uznán vinným za přečin týrání zvířat s tím, že čin spáchal na větším počtu zvířat. Původně se mu kladlo za vinu týrání dvou psů, které dostal do stavu silné vyhublosti. Třetího jsem pominul, s ohledem na jeho zdravotní problémy,“ říká soudce.


Radek Heller si proto ve středu vyslechl nový verdikt.

„Obžalovaný dostal trest odnětí svobody v trvání jednoho roku podmínečně odložený na zkušební dobu dvou let,“ pokračuje soudce.
Ani tentokrát nebyl Radek Heller s rozhodnutím soudu spokojen a hned na místě podal odvolání. Čas na rozmyšlenou si vzala i státní zástupkyně a případ se proto znovu vrátí ke krajskému soudu.


Opětovně byli vyslechnuti i dva svědci. Jedním byl starosta Klenčí pod Čerchovem Karel Smutný, který soudci odpovídal na otázku týkající se pozemku, na kterém Heller psy chová. Důležitou roli v tomto případě totiž hrály výpovědi klenečských občanů, kteří na zbídačené psy upozornili jako první. Druhým svědkem byl MVDr. Martin Příbek, který ošetřoval jednoho ze zbýdačených psů.
„Výpovědi těchto svědků byly jedním z mnoha důkazů, které vedly k finálnímu r

ozhodnutí, které ale ještě nenabylo právní moci“ dodal soudce.