Celkem 27 policistů, které navrhl ředitel krajského ředitelství policie plk. Mgr. Pavel Krákora, převzalo pamětní medaili hejtmana Plzeňského kraje, děkovný list a drobné dárky.

Mezi nimi byli i policisté z Domažlicka. Nprap. Josef Hubený, vrchní inspektor domažlického oddělení obecné kriminality, je ve služebním poměru od roku 1983. Oceněn byl za to, že je aktivní a iniciativní při plnění svých služebních povinností a dlouhodobě dosahuje velice dobrých pracovních výsledků.

Prap. Pavlu Špačkovi, inspektorovi domažlického obvodního oddělení, se pak od hejtmana dostalo uznání za to, že v rámci svého služebního zařazení dosahuje velice dobrých výsledků ve výkonu služby a velice aktivně se zapojuje do činnosti pořádkové jednotky územního odboru Domažlice. Ve služebním poměru je od roku 2005.

Slavnostního oceňování policistů se zúčastnil také radní Jaroslav Šobr ze Staňkova a ředitel krajského úřadu Jiří Leščinský.

„Ke spokojenému životu patří bezesporu bezpečnost, o kterou se starají právě policisté. Tato profese je velice náročná a společensky i finančně nedoceněná. Proto jsme se rozhodli alespoň morálně podpořit ty, kteří zajišťují bezpečnost obyvatel v kraji, často nad rámec výkonu služby," uvedl při oceňování hejtman Václav Šlajs.