„Práce pedagogů je velice náročná, nesou na svých bedrech výchovu budoucí generace. A to je velice složitá a zodpovědná činnost, která je ale ve společnosti nedoceněná. Proto se snažíme alespoň touto formou náročnou práci pedagogů ocenit," uvedl Václav Šlajs.
Děkovný list a pamětní medaili spolu s drobnými dárky z rukou hejtmana Václava Šlajse a jeho náměstka Jiřího Stručka převzali Marie Glötzerová ze Středního odborného učiliště Domažlice, Jana Koubová z Dětského domova ve Staňkově, Emilie Nosková a Jan Pek z Gymnázia J. Š. Baara Domažlice a Bohumil Veit ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Horšovský Týn.

Marie Glötzerová
Ve škole působí více než 40 let jako učitelka odborného výcviku a odborných předmětů. Aktivně se podílí na přípravě, organizaci a realizaci gastronomických akcí školy. Připravuje žáky na soutěže odborných dovedností. Pro studenty školy vede formou mimoškolní aktivity barmanský kroužek. Téměř 40 let aktivně vede taneční skupinu AVANTI, která v roce 2014 vyhrála v tanečních formacích soutěž World Dance 2014 Championship.

Jana Koubová
V dětském domově pracuje od roku 1980, nejprve jako vychovatelka a od roku 1989 ve funkci ředitelky. Děti s dalšími zaměstnanci za vydatné podpory paní Koubové reprezentují Plzeňský kraj v mnoha soutěžích po celé republice. Jana Koubová je předsedkyní Federace dětských domovů, která je součástí jediné mezinárodní organizace sdružující pracovníky z oblasti výchovy mimo vlastní rodinu. V roce 2015 byla spoluorganizátorkou celostátního kola soutěže Nejmilejší koncert.

Emilie Nosková
Již od roku 1977 učí na domažlickém gymnáziu český a německý jazyk. V roce 1990 navázala mezinárodní kontakty s německým gymnáziem v Kötztingu. Dále navázala významnou spolupráci s gymnáziem v Regensburgu, kde se jí podařilo zorganizovat nácvik čtyř dvojjazyčných studentských divadelních představení. Veškerým aktivitám věnuje nespočet hodin svého volného času. Za svoji neuvěřitelnou píli získala pro gymnázium řadu mezinárodních ocenění.

Jan Pek
Na gymnáziu vyučuje více než 30 let český a německý jazyk. S kolegyní Emilií Noskovou aktivně spolupracuje na rozvoji česko-německých školních aktivit. Významně se podílel na přípravě dvojjazyčných divadelních projektů. Se svým německým kolegou sestavil českou a německou verzi brožury věnované obci Folmava. Momentálně spolupracuje na projektu k problematice přistěhovalců v ČR a Německu, jehož výsledkem bude opět dvojjazyčné divadelní představení a výstava na obou školách.

Bohumil Veit
Je učitelem odborných ekonomických předmětů více než 25 let. Po celou dobu zastává nejen funkci metodika IT, ale vždy se také podílel na správcovství sítě školy. Díky jeho práci byla vždy výpočetní technika v perfektním stavu a škola se pohybovala na pomyslné špičce ve vybavení a používání moderních informačních technologií. U svých žáků má veliký respekt pro svoje vynikající odborné kompetence.

Součástí slavnostního setkání byla také módní přehlídka žákyň Integrované střední školy živnostenské Plzeň a hudební vystoupení budoucí studentky Konzervatoře Plzeň Vandy Šabatové, která představila sólovou harfu.
Unikátním zpestřením bylo vystoupení rakouského violoncellisty světového významu Othmara Müllera, který zahrálPreludium C dur od Johanna Sebastiana Bacha na unikátní violoncello z roku 1573.