Chystáte se v tropických vedrech zchladit na přírodním koupališti na Babyloně? Pokud jste z Domažlic a okolí, potom pozor!

Od pondělí 12. července neprojedete Havlovicemi, které leží na silniční spojce chodské metropole a letního letoviska. „V obci budou prováděny práce na kanalizaci a vodovodu,“ uvedl Vratislav Šantroch z odboru dopravy domažlické radnice, který musel uzavírku komunikace povolit.

„Stavební práce budou zasahovat doprostřed vozovky, proto nebylo možné zvolit variantu částečné uzavírky,“ doplnil Šantroch.

Motoristé se musí obrnit trpělivostí, silniční průtah obcí bude uzavřen po dobu dvou měsíců do 15. září. Původně žádala stavební firma termín o několik týdnů delší, s tím však nesouhlasila Správa a údržba silnic.

Ve směru od Domažlic řidiči nedojedou ani na začátek Havlovic. „Už zhruba 20 metrů před odbočkou na Petrovice bude výkop,“ popsal Vratislav Šantroch.

„Po dokončení prací na kanalizaci dostane silnice nový povrch, stejně tak i chodníky a nové bude i veřejné osvětlení,“ informoval domažlický starosta Miroslav Mach.

Oficiální objížďka bude vedena po silnici I/26 přes Draženov. Omezení se dotkne autobusové dopravy.
„I nadále budeme na lince Domažlice – Díly zajíždět do zastávky Havlovice,“ potvrdil Jaroslav Jahn z domažlického provozu společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s.

„Po dobu uzavírky bude v platnosti objížďkový jízdní řád. Ve směru na Domažlice budeme z Dílů a Újezda vyjíždět o 10 minut dříve,“ doplnil Jahn.
Autobusy dojedou z Újezda do Havlovic, kde se otočí a vydají se zpátky po hlavní silnici směrem na Újezd, kde na křižovatce před obcí odbočí vpravo a přes Petrovice dojedou do Domažlic. Z důvodu příjezdu po jiné silnici nebudou spoje z dílské linky zajíždět do zastávek v Kozinově ulici a u nové nemocnice.

V opačném směru autobusy pojedou objížďkou okolo Jezera a žádnou z domažlických zastávek nebudou muset vynechat.

O deset minut déle pojede i autobus společnosti RDS BUS na lince Domažlice – Babylon – Česká Kubice – Spálenec.
„Využijeme objízdnou trasu přes Draženov, z hlavní silnice budeme vjíždět do Havlovic a zase se vracet zpět,“ potvrdil dispečer Karel Sedlák. Autobusy vynechají v obou směrech zastávku Domažlice – Kozinova.

Do Havlovic nebude vůbec zajíždět linka Plzeň – Domažlice – Cham. „Neúměrně by tak narůstalo časové zatížení. Tato zastávka v rámci této linky není skoro využívána,“ doplnil Sedlák.