Bez jediného zaváhání prošlo v sobotu okresním kolem hry Plamen družstvo mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů z Chodské Lhoty a zaslouženě zvítězilo. Počátek soutěže sice poznamenal nepříjemný déšť, přesto mladí hasiči podávali skvělé výkony.

„Do soutěže jsme nasadili jak starší, tak i mladší družstvo. Uvidíme, co naši malí dokáží,“ řekl nám na počátku soutěže vedoucí mládeže SDH Domažlice Jiří Němec.Po prvních disciplínách nebyli se svým výkonem příliš spokojení Mrákovští. „Při tréninku býváme lepší,“ řekla nám vedoucí Anna Jírovcová, zatímco její svěřenci odpočívali před dalšími úkoly.

Ve hře Plamen se nehodnotí jen sportovní výkony družstev, ale do výsledků se započítává i celoroční práce, jejíž součástí je např. vedení kroniky. Zde získala zbytečně pět trestných bodů obě družstva Domažlic a Staňkov, Nemanice a Hostouň dokonce 20 trestných bodů. Nejrychlejší požární útok předvedli na stadionu Gymnázia J. Š. Baara zástupci Chodské Lhoty, za nimi skončil Holýšov a starší družstvo Domažlic. Štafetě na 4x60 metrů vládla opět Ch. Lhota před Holýšovem a Mrákovem, stejné pořadí bylo v požárním útoku CTIF. Ve štafetě CTIF na 400 m skončili za ten den neporazitelnými družstvy Chodské Lhoty a Holýšova mladí hasiši z Meclova.

Jak hodnotí průběh okresní soutěže celostátní hry Plamen okresní vedoucí mládeže? „Byl jsem s výkony spokojen, škoda jen, že nám lépe nevyšlo počasí,“ řekl Deníku Petr Ouřada s tím, že nezávisle na tom, že je z Domažlic, oceňuje, že do bojů zasáhli i nejmenší Domažličtí. Náš okres budou tentokrát v krajském kole hry Plamen reprezentovat mladí z Chodské Lhoty, kterým se podařilo přerušit dvouletou vládu Holýšova.