Velké boje zažila v sobotu louka nedaleko zbrojnice SDH Březí, která hostila soutěž dobrovolných hasičů okrsku č. 8 Meclov.

„Účastní se družstvo dětí SDH Meclov, dále týmy veteránů – mužů z Meclova, Mračnic a Třebnic, kteří soutěží jen v požárním útoku. Dále družstvo žen SDH Třebnice a dvě z Meclova. Nejobsazenější je kategorie mužů, v níž se utkají zástupci Srb, Mašovic, Meclova, Mračnic, Třebnic a Březí, kteří soutěží ve štafetě 4×100 metrů a útoku,“ uvedl Deníku starosta okrsku SDH Jan Kralovec.

Letos do okrskových bojů zasáhlo více týmů než vloni.

„Byla jen dvě družstva žen, dvojí veteráni. Třebnice postavily týmy do těchto kategorií poprvé, Mračnice veterány také. Jsme rádi, že se zvýšil zájem a byli bychom rádi, kdyby i jiné sbory postavily ještě družstva dětí,“ doplnil Kralovec s tím, že ve hře je podruhé také putovní pohár starosty obce Meclov.

V Březí si událost nenechali ujít diváci, spolu s nimi povzbuzovali své závodící kolegy i přihlížející hasiči.

Pokud si člověk prohlédl ´závodní mašiny´, připadal si jako v muzeu. Vždyť datum výroby se pohyboval u těch nejstarších od roku 1969, přes 1960 až po neuvěřitelný r. 1955. To však jejich obsluhu v žádném případě nedeklasovalo do rolí outsiderů. Pravda, přišly problémy například v podobě odpadnuvšího sacího koše či kouřící stříkačky, která se ale naštěstí nezadřela.

Nejstarším závodníkem byl 62letý Jan Brei. „Jako bývalý starosta okrsku jsem spokojený. Od roku 1965 jsem, ač bydlím v Meclově, členem sboru v Březí a když je potřeba, nastoupím do útoku,“ prohlásil Brei.

Tři nejlepší týmy v každé kategorii převzaly poháry, diplom obdrželo každé družstvo, děti pak ještě Rychlé špunty.

„Máme radost, že jsme uhájili putovní pohár. Pokud se to povede i příště, už nám zůstane,“ liboval si velitel domácích Ladislav Kabourek.

Výsledky okrskové soutěže v Březí

Muži: 1. Březí (celk. čas 88,25), 2. Meclov (91,74), 3. Třebnice (101,52), 4. Mračnice 102,82, 5. Mašovice 102,87. 6. Srby 113,33

Ženy: 1. Meclov A (105,41), 2. Meclov B (111,57), 3. Třebnice (121,33)

Veteráni: 1. Meclov, 2. Březí, 3. Třebnice

Ze soutěže ještě chystáme fotogalerii a video.