Svátek patrona všech hasičů připadá sice až na dnešek, 4. květen, ale domažličtí hasiči oslavili svatého Floriána už v sobotu velkolepým průvodem, mší svatou a zábavou v ´kulturáku´.

„Děláme oslavy v sobotu právě proto, abychom je mohli spojit s tancovačkou,“ uvedl velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Domažlice Miloslav Mathauser s tím, že letos domažlické hasiče potěšila velká účast kolegů z okolních sborů i ze sousedního Německa.

„Oslavy svatého Floriána pořádáme už od roku 1990, takže příští rok oslavíme dvacáté výročí. Už letos jsme ale moc spokojeni a jsme rádi, že s námi Floriána oslavilo tolik hasičů z okolí.“ Od kostela Všech svatých se stovky hasičů vydaly v průvodu, v jehož čele byl za prapory nesen obraz svatého Floriána, do arciděkanského kostela, kde se konala mše svatá. A v průvodu nechyběli ani ti nejmenší hasiči – domažličtí Soptíci.

„Pak jsme se přesunuli do sálu městského kulturního střediska, kde se konala zábava s kapelou Vrchovanka. Ta přitáhla hodně lidí, to se musí uznat, že návštěvnost byla lepší než jindy, to se v tom sále kolikrát pomalu bojíme a přitom je vždycky vstup zdarma,“ smál se Mathauser.