Nejen nová vrata ke zbrojnici, ale také nové zásahové vozidlo patří mezi plány, které by chtěl uskutečnit Sbor dobrovolných hasičů Klenčí.

„Už jsme o tom mluvili vloni, že bychom potřebovali jiné vozidlo namísto staré Avie, nejlépe vůz 4×4, s nímž bychom při zásazích dobře zvládali jízdu v terénu, velkým pomocníkem by nám bylo v zimních podmínkách," uvedl při výroční valné hromadě sboru jeho jednatel Pavel Morysek.

„Loni nenastala správná konstelace hvězd, jak bychom se k autu dopracovali, ale v této chvíli je otevřený dotační titul, jsou to evropské peníze a lze dosáhnout až 90 % dotace," oznámil kolegům jednatel.

Klenečský sbor má zásahovou jednotku zařazenou jako JPO2.

„Z tohoto titulu můžeme zažádat o dopravní automobil. Auto bude sloužit pro evakuaci v případě náledí a vysoké sněhové pokrývky, což je v případě území, kde zasahujeme, nezbytné. Měl by to být devítimístný vůz, který bude splňovat dané podmínky," vysvětlil Morysek s tím, že pokud se podaří vůz získat, budu šťastní a předají rádi Avii sboru, který nemá žádné auto a na zásahy jezdí autem či traktorem, se stříkačkou umístěnou na vleku.

„Vážíme si toho, jak fungujete a co pro naše občany a pro další v okolních obcích děláte. Už zaznělo, že budeme připravovat žádost o dotaci na nové zásahové vozidlo, druhým naším plánem je rekonstrukce budovy hasičské zbrojnice. Potřebovala by nejen zmíněná vrata, ale také zateplení a výměnu otopné soustavy. Samozřejmě vše nepůjde hned, ale postupně se k tomu chceme dopracovat," reagoval Jan Bozděch, starosta Městyse Klenčí, jenž je zřizovatelem hasičského sboru.

Do budoucna je možné, že městys, který v klubovně zbrojnice pořádá schůze zastupitelstva, tyto přesune do objektu Staré pošty, čímž budou mít hasiči prostor pouze pro svoje aktivity.

Pro letošek si dali Klenečtí za úkol zlepšení práce s mladými hasiči a posílení základny i činnosti svého kroužku.

Zdroj: Youtube