„Letos se přihlásilo 112 účastníků," konstatoval prezident soutěže Luboš Mleziva. Na přípravě závodu a jeho průběhu spolupracuje na tři desítky organizátorů.

Úkolem přihlášených závodníků je v předepsané ústroji a s předepsanou výzbrojí (dýchací přístroj na zádech a v ruce hadice) co nejrychleji dosáhnout vrcholu věže.

Závod je rozdělen do dvou věkových kategorií, které rozděluje věková hranice 30 let. První závodník vyběhne v 10.00 hodin. Závod je zařazen do série klání Šumavské ligy v disciplínách TFA.

Odkud přijedou soutěžící:

Přihlášku do závodu poslali zájemci z hasičských sborů: Bdeněves, Bělá nad Radbuzou, Bor, Cítoliby, Česká Kubice, Díly, Domažlice, Folmava, Holýšov, Horní Kamenice, Horšovský Týn, Hostouň, Chotíkov, Chyňava, Kdyně, Koloveč, Králův Dvůr, Krč, Křenovy, Kvasetice, Ledce, Moravské Budějovice, Mračnice, Nebílovy, Nečtiny, Nejdek, Nevřeň, Nýřany, Pasečnice, Pelechy, Plánice, Plešovice, Postřekov, Příšov, Rovná (Strážov), Rynholec, Spůle, Srbice, Strážov, Sušice, Tlučná, Třešňový Újezdec, Volšovy.
Přijedou i zahraniční účastníci z hasičských sborů: Daberg/Furth i.Wald, Döfering, Stadt Roding.