Před lety se díky členům sboru výrazně změnil bývalý mlýn, který patří obci. Vloni se podařilo opravit přístavek mlýna, který slouží jako sklad dřeva, konkrétně získal nový krov a střechu.

„V obecní budově nemáme ústřední vytápění, tady v kanceláři jsou akumulačky a dole ve výčepu i v sále zase krbová kamna. Takže potřebujeme hodně dřeva, a tak třikrát, čtyřikrát ročně děláme s hasiči brigády. Většinou likvidujeme náletové dřeviny v katastru obce," vysvětluje starosta Nevolic Josef Velek.

Hasiči přes zimu zvelebili svépomocí sál v přízemí obecního úřadu.

„Okopali jsme starou vlhkou omítku, ošetřili zdi proti vlhkosti, znovu omítli, naštukovali, vymalovali a sál vylepšili dřevěným obložením," popisuje hasičské snažení velitel Martin Škuta.

„Začínalo se mezi svátky, aby bylo vše počátkem února na bál hotové," podotýká jednatel SDH Václav Kůstka.

„Konají se tu každý měsíc schůze okrsku hasičů, protože se tady kolegům z okolí líbí. Prý jsou tu spokojení a mají na jednání klid," upřesňuje starosta sboru Jaroslav Stauber.

Nevolický sbor zatím neoplývá velkým technickým vybavením, nemá zásahové vozidlo, ale využívá smlouvu s ZOD Mrákov, které v případě potřeby zapůjčuje traktor na převoz stříkačky. Na soutěže dokáže sestavit několik mužstev a v paměti všech je ženské, které před lety po vzoru předchůdkyň, jež účinkovaly v r. 1937 při natáčení filmu ´První pomoc při ohni´, podniklo požární útok v chodských krojích.

V r. 2009 o Martinské pouti získal sbor nový prapor, na který se skládala celá obec.

O hasičskou omladinu se stará Lenka Kůstková. S mladými hasiči nacvičuje na Vánoce živý betlém, dále různá kulturní vystoupení na akce konané v Nevolicích a má zároveň v obci na starosti akce, které se konají venku.

„Trochu mne mrzí, že nechodí do kroužku více kluků, protože z těch, co tu máme, řada hraje fotbal," postěžoval si na závěr Škuta.

Navzdory těmto steskům velitele sboru je činnost nevolických hasičů bohatá, což je dáno i tím, že jsou jedinou složkou v obci. Hlavně díky nim Nevolice opravdu žijí.