Schůzi zahájil stručným přednesením programu Jan Osvald, starosta SDH Spáňov. Poté se slova ujala Jaroslava Balounová, která stručně popsala činnost okrsku za uplynulý rok.

Nejsou to jen schůze či valné hromady, kterých se v průběhu roku účastní, ale jde především o řadu kulturních akcí, kde vypomáhají či je zajišťují, školení a především soutěže – okrskové, Chodská hasičská noční liga, účast na krajských soutěžích či hra Plamen. „Loni 22. září se konal i výcvik na Rýzmberku. Výcvikové cvičení se týkalo požáru lesa o zhruba 8,5 hektaru,“ zmínila Balounová.

Sobotu před schůzí však zpestřily závody v Domažlicích. „Šlo o další kolo Zimního setkání mladých hasičů. Účastnilo se zhruba 54 družstev. Náš okrsek si ostudu rozhodně neutrhl,“ uvedl Petr Drahoňovský z SDH Hluboká, který dále hodnotil úspěchy mladých hasičů v jednotlivých soutěžích, v nichž někde utekla lepší pozice či vítězství opravdu o prsa, respektive vteřinu či půl bodu. I tak zaznamenali mladí hasiči celou řadu úspěchů.

K ohlédnutí za rokem 2018 přispěl i velitel okrsku Richard Antony, který ze stovek zásahů na území 9. okrsku připomněl například podzimní požár u obce Brnířov. „Během zásahů nedošlo ke zranění žádného z hasičů,“ řekl Antony.

Později se slova chopil i starosta okrsku Antonín Váchal z SDH Kdyně, který připomněl získání nového vozu pro kdyňský sbor, rekonstrukci hasičské zbrojnice či účast při běhu na domažlickou věž.

„Každý sbor je jiný a našim posláním je pomáhat každému a vždy. Důvěra jeden v druhého, obětavost a profesionalita jsou zárukou úspěšného zvládnutí všech úkolů, které jsou na nás kladeny,“ uvedl Váchal, který na závěr schůze přečetl souhrny z valných hromad jednotlivých sborů.