Vítězstvím chodskolhotských a spáňovských mladých hasičů skončilo letošní okresní kolo celostátní hry Plamen. Na domažlický stadion přijelo v sobotu soutěžit celkem devatenáct týmů.

„Máme letos o čtyři kolektivy více než v předešlých letech a jsme proto moc rádi, že nám vyšla Jiskra vstříc a umožnila nám soutěž uspořádat na tomto krásném stadionu," řekl za odbornou radu mládeže Petr Ouřada.

V obou kategoriích, mladších a starších hasičů, se do okresního kola započítávaly výsledky požárního útoku, štafety na 4x60 metrů, štafety na 400 metrů dle mezinárodních pravidel CTIF a štafety dvojic.

Po bojích na dráze se mladým hasičům hodnotila i celoroční činnost.
Okresními přeborníky se v mladší kategorii stal tým ze Spáňova před Chodovskými  a Meclovskými. Mezi staršími dětmi si nejlépe vedli zástupci SDH Chodská Lhota, stříbro putovalo do Mrákova a bronz vybojovali Kolovečtí. Podle letošního verdiktu Krajské odborné rady, pojedou na Krajské kolo, které se koná 15. až 17. června v Plzni, vítězové mladší i starší kategorie.

Samotné soutěži letos předcházelo i slavnostní vyhodnocení okresního kola soutěže Požární ochrana očima dětí. Mezi sedmi nejlepšími dětmi školního a předškolního věku byl i šestiletý Martínek Volf z Kouta na Šumavě.

„Namaloval jsem do soutěže obrázek hasiče, jak stříká vodu. Až budu velký, budu taky hasič. Teď chci být Soptíkem, ale čekám, až mě maminka přihlásí," řekl a pochlubil se, že už má doma nový hasičský oblek i s helmou.