Místní hasiči, jež byli pořadateli hasičského klání, byli s účastí nejen spokojeni, ale i mile překvapeni.

„Když jsme viděli, jaké je počasí, nevěřili jsme, že se dostaví tolik družstev, ale opak byl pravdou, protože přijely ještě týmy navíc,“ řekl velitel pořádajícího sboru Ladislav Koutník.

Po nástupu, který ještě provázel hustý déšť, se počasí umoudřilo a pět ženských a patnáct mužských družstev se pustilo do soutěžení. Každý tým měl dva pokusy požárního útoku a jejich časy se sčítaly.

„Počasí je špatné, snad to nebude moc klouzat. Dnes je to naše poslední soutěž, protože sezona je u konce. Doufáme v dobrý výsledek,“ prozradil těsně před startem Zdeněk Kaufner z mračnického týmu. Jeho přání se nesplnilo. první pokus nebyl uznán, protože se nepodařilo zapojit rozdělovač.

V dobré náladě čekaly na svoji příležitost i hasičky z Pelechů. „Běžíme až sedmnácté, tak máme dost času, ale soutěž má spád a to se nám líbí,“ řekla jejich velitelka Hana Váchalová.

A jak se na soutěž připravovaly?

„Poctivě jsme trénovaly, ale bohužel už vloni,“ smějí se a dodávají: „Určitě vyhrajeme, jen nevíme, jestli zepředu nebo zezadu. Máme rychlé proudařky a jedna má velkou motivaci být ještě rychlejší. Pokud budeme mít oba časy pod pětadvacet, pustí ji máti na bigbít.“

V soutěži se nejlépe dařilo mužům z Poděvous a ženám ze Srbic.