Milovníci heligonek, chromatik a harmonik vůbec se sešli o víkendu na osmém setkání harmonikářů v Draženově. Sál místního kulturního domu zaplnila stovka posluchačů, aby si společně zazpívali s dvaadvaceti harmonikáři nejen z Domažlicka, ale i z Tachova, Sokolova a Německa.

„Letos jsme s účastí spokojeni,vloni to bylo horší. Posunuli jsme začátek o dvě hodiny dříve a to zejména starším lidem, kterých je tu většina, vyhovuje víc,“ uvedl starosta Draženova Petr Selnar.

Nejmladší učinkující byla čtrnáctiletá Lucie Haladová ze Srbic a naopak nejstarším Jaroslav Mareš z Vlkanova. „Atmosféra je výborná. Když jsou lidé veselí a hodně zpívají, tak člověk zapomene na starosti s organizací. Ledos jsme obeslali kolem třiceti harmonikářů a dostavilo se jich dvaadvacet, což je výborné. Je ale škoda, že nepřijelo více Němců. Dnes tady máme pouze jediného zástupce, Leonarda Fischera z Chamu,“ sdělila organizátorka setkání Růžena Jakešová.

Nadšení diváků nebralo konce. „Syn za mnou přišel a řekl, že už je to letos osmé setkání a že jsem ještě nebyla. Tak jsem se vypravila a vůbec toho nelituji. Pěkně jsem si zazpívala a potkala jsem spoustu známých. Jestli budu příští rok živa, půjdu zas,“ řekla nám osmdesátiletá Marie Sladká z Draženova.

„Bydlím už léta v Tachově, ale pocházím z Draženova. Když jsem se dozvěděla, že jsou tu harmonikáři, ani na chvilku jsem neváhala. Jak někde něco pískne, tak tam s přítelem musíme být,“ prozradila s úsměvem Marie Kadlecová.