Současně všichni popřáli hodně dalších hudebních úspěchů kapele HAZ Band (Hudební ateliér Zbůch), která na hudební scéně působí již 10 let.

„Vzájemně se s podobnými zařízeními z celého kraje navštěvujeme, jsme v neustálém kontaktu. Mezi mnohými našimi klienty vznikla za roky spolupráce velká přátelství,“ řekl Deníku Petr Lihl, pracovník CPTS Zbůch s tím, že pro klienty jsou události tohoto druhu velkým zážitkem, na který se dlouho dopředu těší.

Hostitelský soubor z Poběžovic uvede na festivalu V kravatě svou novou inscenaci Sborovna.
V kravatě. Ochotnické divadelní soubory mají festival v Poběžovicích

Akce, která se konala pod záštitou senátora a starosty MO Plzeň 2 Slovany Lumíra Aschenbrennera, se tak zúčastnili i uživatelé služeb z jiných zařízení pro tělesně a duševně hendikepované obyvatele. Dorazili klienti z Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře, Centra sociálních služeb Stod, Domova pro osoby se zdravotním postižením Bystřice nad Úhlavou, Domova sociálních služeb Liblín, Centra sociálních služeb Tloskov a MÚSS Domov pro osoby se zdravotním postižením "Nováček". Párty zahájila ředitelka pořádajícího Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch Dagmar Terelmešová. „Přeji stejně jako všichni přítomní kapele HAZ Band všechno nejlepší k výročí a hodně zdaru v jejím dalším působení,“ pronesla Terelmešová a předala členům kapely dárkové poukazy.

V bohatém programu nemohlo chybět vystoupení oslavence a HAZ Band to na jevišti pod vedením muzikoterapeuta Pavla Maliny jako vždy pořádně rozjeli. Díky jejich skladbám se zábava rychle rozproudila. Obrovský potlesk sklidili za své představení také předškoláci a děti školního věku z Tanečního kroužku TJ Tlučná pod vedením Miluše Petrákové. A stejně tomu bylo po vystoupení tanečníků a tanečnic z Pole Story Studio pod vedením trenérky Šárky Vlk.

Nehoda u Klenčí pod Čerchovem. Foto. HZS
Žena zastavila s autem u krajnice, poté ji smetl nepozorný řidič

V průběhu odpoledne byla rovněž vyhlášena soutěž O nejlepší masku a O nejlepšího tanečníka. První tři z každé kategorie dostali odměnu od Heleny Panuškové, obchodní zástupkyně pro západní Čechy společnosti Devětsil JST. „Sponzorský finanční dar nám poskytla na akci společnost Semileas zdravotnické potřeby v čele s Davidem Pěničkou, za což jim moc děkujeme,“ neopomněl zmínit Petr Lihl.

„Skvěle jsem se bavila. Akce se mi velice líbila. Byla to pro mne příležitost setkat se s přítelem, který je v zařízení Milíře, což je docela daleko od Zbůchu,“ zhodnotila s úsměvem celou párty Marie Šályová.

Vánoční strom v Domažlicích 2022
Domažlice hledají vánoční strom, může to být i váš ze zahrady

Závěr akce, z níž se nikomu nechtělo odcházet, patřil hudební skupině Anakonda Benda, která zajišťuje charitativní vystoupení s kapelou HAZ Band. „Rádi s kapelou HAZ Band spolupracujeme a pomáháme jí při pořádání koncertů“ řekl Marek Potůček člen kapely Anakonda Benda. O občerstvení se postarali sami účastníci, kteří formou společného švédského stolu prezentovali svá zařízení. „Všichni, co tu byli, odcházeli spokojeni a s úsměvem na rtech, což nás hřeje u srdce a už se těšíme Vánoce, které se kvapem blíží,“ neskrývá radost jeden z organizátorů Petr Lihl.