„Tato soutěž je určiena nejen studentům gymnázia, ale i zájemcům z řad veřejnosti,“ sdělila Johánková. Smysl maratónu tkví v jeho časové omezenosti dvou hodin, během nichž musí účastníci v určitém prostoru zachytit snímky dle zadání na 4 témata. „Letos jsem zvolila v hudebním duchu a fotilo se podle čtyř chodských písniček,“ řekla vedoucí kroužku. „Já se dycky vohlídám“, „Domažlice sú pěkný městečko“,

„Domažlická brána“ a čtvrtou lidovkou byla písnička „Domažlický kostelíček stojí na pěkným vršíčku“. Texty lidových písniček tak odkazovaly na pivovar, bránu a branku, věž, kostel a zahrady či snad modrooké děvče. Fotografové měli texty k dispozici a výsledkem byly rozmanité fotografie s úžasným nápadem.

„Maratónu se zúčastnilo 40 lidí. Nejlepší snímky za každé písničkové téma vybíral domažlický fotoklub při MKS. Odměny se tak dočkalo 20 fotografií studentů i hostů a ceny poskytlo Sdružení rodičů GJŠB. Nicméně všichni zúčastnění si odnesli pamětní fotografii inspirovanou letošním hudebním ročníkem,“ dodala Johánková. Snímky z maratónu jsou k vidění ve vestibulu gymnázia do konce školního roku. Zároveň vedle této expozice vystavují fotografové fotokroužku své emotivní záběry z návštěvy Terezína a obce Lidice. Objevují se zde ale i snímky ze školních událostí, například turistické akce Lenochod nebo studentského Majálesu.