Člověk, který se způsobem svého života a postoji k okolí může považovat za majoritu, opět zřejmě dostane na frak. A to díky unikátnímu návrhu poslankyně Kateřiny Konečné (KSČM), který schválila sněmovna.
Budeme (schválí–li také návrh Senát a podepíše prezident) při běžném nachlazení vysedávat mezi ještě o něco více chrchlajícími spoluobčany v zaplněných čekárnách ordinací praktických lékařů, abychom obdrželi potřebný recept na Modafen, Paralen a Panadol Plus či Nurofen.
Máme v podstatě smůlu. Namísto toho, aby se radikálně zasáhlo proti těm, kteří uvedené léky zneužívají, a podle mého i proti těm, od kterých se jim je daří v potřebném množství získávat, vydáme se tou nejsnazší cestou. Navíc cestou nejmenšího odporu, která představuje zákaz volného prodeje uvedených medikamentů, o nichž se mnozí z nás přesvědčili, že pomáhají daleko více než obyčejný acylpyrin.
V souvislosti s tím mne napadá známé přísloví o nažraném vlku a celé koze. Jen mám obavy, že feťáci si svoji „cestičku“ i přesto najdou a zákaz prodeje léků obsahujících pseudoefedrin a efedrin bude mít hlavně negativní dopad na majoritu – ničím se neprohřešující normální řadové občany.
Většina praktických lékařů totiž nespadá pod Krajský úřad Plzeňského kraje, takže kromě toho ještě zaplatíme, a to bez nároku na možnost přijetí daru v podobě vrácení poplatku.