Dvě hodiny po poledni byla za dveřmi pokladny fronta. Proč někteří lidé nechali placení v hotovosti na poslední den?

„Byla jsem tady minulý i předminulý týden, ale frontu jsem pokaždé vzdala. Dnes to tu už musím vydržet," vysvětlila Deníku paní Eva z Domažlic.

„Nemyslím si, že jdu pozdě. Dnes je 30., daň mohu uhradit ještě zítra. Složenku mám sice doma delší dobu, ale platby vedu v patrnosti a nemůže se mi stát, že bych na nějakou zapomněl," tvrdil Domažličan Jan Sladký.

A co na fronty a vůbec průběh placení daně z nemovitostí říká ředitel FÚ Domažlice?

„Pokladnu máme otevřenou v pondělí a ve středu. Myslím si, že nebylo třeba pokladní hodiny rozšiřovat. Vloni, kdy složenky chodily lidem až koncem měsíce, někdy kolem 20. května, to bylo pochopitelné. Kdežto letos je obdrželi do 7. května, nebyl tedy důvod postupovat stejně. Lidé chodili platit průběžně, jen nyní, ke konci období splatnosti, se tu občas tvoří fronty. Je to i proto, že před dvěma lety nebyla složenka na poště zpoplatněna, takže lidé automaticky platili tam. Pokud ale nemohou platit daň z účtu či nechtějí dát dvaadvacet korun za složenku na poště, přicházejí k nám, aby ušetřili," odpověděl Deníku ředitel FÚ Jaroslav Pavlica.