Starostou je zde od roku 2010 osmatřicetiletý František Rada. Před svým nástupem do funkce starosty byl dvě volební období v zastupitelstvu obce.
Jak se cítíte v křesle starosty obce?
První rok jsem se spíš  rozkoukával. Byl jsem hodně opatrný i co se týká investic, a tak se nám podařilo ušetřit milion a půl, který investujeme letos. Moje představy o práci starosty se celkem naplnily a mohu říci, že mě to baví.
Převzal jste celkem dobře fungující obec. Je vám, tak jak slíbil, bývalý starosta Václav Svoboda ku pomoci?
Ano, dodržel slovo. Máme spolu stále velmi dobré vztahy, a kdykoliv potřebuji poradit, stačí, abych mu zavolal.
Musel jste po svém nástupu do funkce dělat nějaké razantní změny?
Vše bylo velmi dobře nastavené. Ačkoliv si něco dělám po svém, nebylo žádných razantních změn třeba.

Pocinovice jsou poměrně velká obec, jaké služby mají vaši občané k dispozici?
Máme zde prodejnu s potravinami,  nově řeznictví, pekárnu, prodejnu keramiky, kadeřnictví, hospodu a nechybí nám zde škola, školka ani kulturní dům. Jednou za měsíc dojíždí do obce lékař.

Co se podařilo v posledních letech v obci zvelebit?
Snažíme se starat o to, co už tady máme. Příkladem je třeba naše sportoviště, kde jsme dokončili rekonstrukci kabin pro sportovce.  Školní jídelna má nová okna, zrekonstruovali jsme kanceláře na obecním úřadě, dodělává se projektová dokumentace na stavbu vodovodu a kanalizace a spousta dalších drobných oprav a úprav.

Zmínil jste stavbu kanalizace a vodovodu. Jak jste daleko a kolik to bude stát?
S projektovou dokumentací  jsme začali vloni, letos už se dodělává a v létě bychom měli mít i stavební povolení. Nechceme dělat jen kanalizaci, ale spojit to se stavbou vodovodu a ČOVky. Odhadem by tato akce, kterou budeme zřejmě řešit etapově, měla spolknout osmdesát milionů korun.

Jaké další investice ke zlepšení života vašich obyvatel chystáte?
Prvořadým úkolem je zpracovat žádost o dotaci na již zmíněnou akci kanalizace, vodovod a ČOV. Dále bychom chtěli zateplit školu, opravit podlahu v klubovně nad hasičskou zbrojnicí včetně výměny oken a radiátorů. Čeká nás výstavba veřejného osvětlení, opravy lesních cest. Chtěli bychom dodělat chodník  ke koupališti, parkoviště u fotbalového hřiště a vypracovat plán údržby zeleně v obci. Co je velmi důležité, musíme zahájit práce na novém územním plánu, protože platnost daného brzy skončí.

Vaší partnerskou obcí je Schwarzach v Německu. Jaká je vaše spolupráce?
Spolupráce je velmi dobrá. Styky udržujeme a vzájemně se několikrát do roka navštěvujeme.

Jaké spolky v obci fungují a jaká je jejich spolupráce s obcí?
Pracuje zde TJ Sokol, myslivecké sdružení, včelaři a  hasiči. Spolky udělají pro obec spoustu práce, na niž bychom jinak museli najímat firmy. Naše spolupráce je na dobré úrovni. S hasiči a sokoly společně pořádáme během roku spoustu akcí.

Jaké například?
Během roku máme tři bály, obec ve spolupráci se školou pořádá Dětský den a maškarní bál pro děti. Sokolové zas drakiádu, malování na asfalt, stopovačku, lampionový průvod či mikulášskou diskotéku. Velmi navštěvovanou akcí je také  soutěž O pohár starosty, což je turnaj v malé kopané a volejbalu. Velmi pozitivní je i to, že lidé se na pořádaných akcí stále rádi scházejí. Na každou z nich jich přijde vždy nejméně stovka.

Jaké kulturní památky v Pocinovicích najdeme?
Máme zde kostel sv. Anny, kapli Bolestné Matky u Dobré vody, Křížovou cestu a kapličku se studánkou, o které se říká že má léčivé účinky, roubený dům, Kříž na Pohoří.

Co je bolístkou obce?
V Pocinovicích máme památkovou zónu, která nás hodně omezuje a podle mého je v tak velkém rozsahu zbytečná. Když se podíváme na náves, najdeme tam kostel a roubenku, ale pak jsou tam většinou budovy z 80. let. Také v odlehlých ulicích nejsou žádné památky, které je nutno chránit.

Co vás osobně trápí?
To, že nejsou peníze na kanalizaci. Stát nás nutí mít ji, ale politici nejsou ani schopni schválit nové rozpočtové určení daní, a pak není na takové věci. Můj názor je, že dotace se snáze seženou na méně důležité věci, jako jsou například  sportovní areály, ale že jezdíme po rozbitých silnicích nebo že ve 21. století nemáme kanalizaci, nikoho nezajímá.