Sté narozeniny ve čtvrtek 6. ledna oslavila Františka Havlovicová, která pochází z Kouta na Šumavě. Nyní pobývá v novém seniorském penzionu v domažlické ulici Prokopa Velikého.

Kyticí červených růží a dárkovým košem jí za město Domažlice přišel popřát starosta Miroslav Mach.

Spolu s ním vitální seniorce k významným kulatinám gratulovala i Hana Vaňková z odboru školství, kultury, tělovýchovy a vnějších vztahů.

„Paní Havlovicová je čtvrtou obyvatelkou města, které mám tu čest ke stoletému jubileu popřát,“ poznamenal Mach, který vykonává funkci starosty čtyři roky.

Oslavenkyně přitom do října loňského roku střídavě žila v rodinách svých dvou synů v Domažlicích a Kdyni, kteří se v péči o ni starali v uplynulých třinácti letech.

„Paní Františka je jednou z našich prvních obyvatelek. Nastěhovala se k nám mezi první desítkou příjímaných klientů,“ dodala ředitelka seniorského zařízení Vendula Klimentová, která samozřejmě nemohla mezi gratulanty se svými spolupracovnicemi chybět. Pro oslavenkyni přichystaly dort s neuvěřitelnou třímístnou číslovkou.

Hlavní oslavy jubilea v rodinném kruhu jsou naplánovány na dnešek – sobotu 8. ledna.

Františka Havlovicová dříve pracovala jako švadlena. V penzionu jí denně navštěvují synové, kteří s ní pravidelně konají procházky po chodbě.
Receptem na svěžest a bystrost, se kterou paní Františka návštěvu gratulujícíh přijímala, může být střídmá a pravidelná strava i pevná víra, která seniorku provází.

Přetavila se i do pevného stisku ruky, kterým příjemně překvapila nejednoho z hostů.