Přijelo 13 družstev, z toho tři postavily Pocinovice, po dvou pak Staňkov, Chodov a Hluboká – kromě pocinovské přípravky soutěžili mezi sebou mladší a starší žáci v požárním útoku a stříkáním na elektronický cíl.

Ti nejmenší dopoledne zahajovali a všichni přítomní, jichž se v areálu sešla více než stovka včetně senátora Jana Látky, sledovali jejich výkon se sympatiemi, protože popasovat se s těžkými hadicemi i tlakem v proud-nicích (byť přiměřeným jejich věku) byl pro ně těžký úkol! Nutno dodat, že jejich čas byl ve druhém pokusu lepší, než mladších žáků z Tlumačova!

Pod dohledem svých vedoucích, kteří za trpělivost se svými svěřenci zaslouží jedině obdiv, bojovali všichni účastníci se vší vážností, neboť získat pohár i prestiž za prvenství chtěli určitě všichni.

Se stejnou vážností pojali pocinovičtí hasiči také organizaci soutěže, takže připravili občerstvení, postavili rozhodčí, zapisovatelku, zajistili elektronickou časomíru i startéra s poplašňákem, zkrátka jako na jakékoliv jiné akci pro dospělé. Ještě než došlo k vyhlášení výsledků, postarali se rodiče místních malých hasičů o překvapení pro jejich vedoucího Václava Ponocného staršího, kdy mu děti předaly k jeho sedmdesátinám medaili, diplom, velký pohár i maxikoláč z místní pekárny s makovým nápisem 35 + 35.

Závěrečný nástup se nesl ve znamení spokojenosti nad výkony i těch na posledních místech, což doložila slova Petra Krásnického, vedoucího mladých hasičů a zároveň starosty SDH Hluboká: „Mladé hasiče máme už sedm let. Vydrží většinou do věku dorostenců, ale pár jich zůstává dál, rozmělní se do okolních vesnic, kde pomáhají… Dnešní sestavu jsme museli trochu měnit, některý děti onemocněly, takže jsme do dali dohromady za pomoci okolních sborů, ale v zásadě jsem spokojený.“

Hlubočtí mladší žáci byli první, starší skončili na 4. místě.

Termínový kalendář na celé jaro mají děti zaplněný, v květnu je čeká okresní kolo hry Plamen a přes léto je uvidíme i na dalších akcích.

Výsledky: Přípravka: 1. Pocinovice (36,56 s), Mladší žáci: 1. Hluboká (21,91), 2. Pocinovice (25,15), 3. Staňkov (25,18), 4. Chodov (26,07), 5. Tlumačov (36,81). Starší žáci: 1. Chodov (19,45), 2. Pocinovice (25,34), 3. Hostouň (25,34 – pořadí ovlivnil první neplatný pokus), 4. Hluboká (25,92), 5. Kdyně (26,51), 6. Staňkov (28,69), 7. Petrovice (28,92)

Zdeněk Huspek