Počasí přímo nabádalo k výletu do přírody. Perfektně logisticky připravený přesun nemohl být naplánován lépe, a tak se skupina během hodiny a půl přesunula pomocí vlaku a autobusu z Křenov do Libkova.

S úsměvem na tváři přistoupil do autobusu ve Kdyni místní občan Pavel Fuks, okamžitě se pak ujal role průvodce místních poměrů znalého. Po chvilce všem výletníkům naznačil kudy se bude výprava ubírat – na svatou Markétu, kostelík s rozhlednou.

Vrch sv. Markéty má zvláštní kouzlo – je usazen v krajině a zdaleka viditelný. Lidé sem chodí už od nepaměti kvůli úchvatnému rozhledu a neporušené přírodě. Ve 30. letech 20. století byla zde postavena dřevěná rozhledna, která byla kvůli špatnému stavu v minulosti odstraněna. Dlažovští se rozhodli výhled z vrchu obnovit stavbou nové rozhledny. Ta byla slavnostně otevřena 1. ledna 2014. Křenovští se po návštěvě vyhlídkového místa dále ubírali ke kříži na Dobrou vodu. Zde se pocestní občerstvili vodou ze studánky vyvěrající přímo v kapli.

Zakončení výletu proběhlo v penzionu v Loučimi, kde na všechny turisty čekal pozdní oběd. Trasa nedělního výletu měřila zhruba 8 kilometrů a celá skupina, kterou tvořili nejen dospělí, ale i několik dětí, ji bez problému zvládla.

Lenka Volkmannová, Ondřej Váchal