JAN KADLEC
Státní pozemkový úřad Domažlice, Kdyně
"Volil jsem pana Fischera. Zaujal mě tím, že je katolík, má též zkušenosti s církvemi. Výsledek prvního kola prezidentských voleb mě nepřekvapil, takový jsem ho i čekal. S předpověďmi ohledně výsledku voleb se skutečně trefili."

JANA PODSKALSKÁ
Ředitelka MKS Modrá hvězda Kdyně, Kdyně
"S výsledkem prvního kola jsem spokojená, ačkoliv jsem volila Pavla Fischera. Jiřího Drahoše ve druhém kole podpořím, je nejvyšší čas na změnu. Potřebujeme prezidenta v plné duševní a fyzické síle, doufám, že to bude osobnost, která přinese lepší atmosféru do naší společnosti."

VLADISLAV VILÍMEC
Místostarosta Města Kdyně a bývalý poslanec Poslanecké sněmovny PČR
"Já jsem volil Mirka Topolánka. Znám ho osobně z doby, kdy ještě nebyl premiérem. Dle mého názoru prezidentskou kampaň určitě oživil, minimálně toto se mu podařilo. Jsem přesvědčen o tom, že by byl dobrým prezidentem. Z výsledku voleb překvapený nejsem, čekal jsem takový."

MARTIN VOLF
Keramik a ředitel Muzea techniky a řemesel, Koloveč
"Prezidentské volby nepovažuji za důležité, protože u nás není prezidentský systém. Každý kandidát má své. Podle mého názoru by prezidentem republiky měli být občané, to ale bohužel nejde. Těžko říct, jak volby dopadnou, bude to hodně těsné."

JAN LÁTKA
senátor, Domažlice
"Čekal jsem trošku vyšší účast občanů u prezidentských voleb. Škoda, že se do „finále“ nedostal Marek Hilšer, který mě v debatách a kampani zaujal moderními názory. Očekával jsem i trošku lepší výsledek Mirka Topolánka. Nyní je na nás, jak rozhodneme ve druhém kole, které je otevřené."

LIBOR PICKA
starosta, Bělá nad Radbuzou
"Z kandidátů na prezidenta mě nejvíce zaujal Michal Horáček, kterého jsem také volil. Vítězství Miloše Zemana v prvním kole ukazuje jakým fenoménem pro občany současný prezident je. Jsem rád, že proběhne druhé kolo, ve kterém hlas dám Jiřímu Drahošovi."

JOSEF NEJDL
Muzeum Chodska, Domažlice
"V první řadě si musíme vážit toho, že můžeme svobodně volit. Povzbuzující je i počet kandidátů, kteří se ucházeli o post hlavy státu. Výsledek voleb mě nepřekvapil. Koho jsem volil si nechám pro sebe, ale věřím, že druhé kolo rozhodne o tom, že se na Pražský hrad vrátí noblesa a pokora."

PAVEL FASCHINGBAUER
obchodní ředitel, Domažlice
"Výsledky voleb mě vůbec nepřekvapily. Těší mě, že Miloš Zeman nevyhrál v prvním kole a zároveň se přiznám, že jsem nevolil ani jednoho z kandidátů. Do druhého kola se ale zapojím. V souboji Drahoš versus Zeman dám přednost panu Drahošovi, který se na post prezidenta hodí."