Celkem třiadvacet jmen jednotlivců v pěti kategoriích a deset názvů sportovních kolektivů v dalších dvou zaznělo při vyhlášení výsledků tradiční ankety Sportovec Domažlicka. Tentokrát za úspěchy v loňském roce 2018.

Po loňském slavnostním vyhlašovacím večeru v sále horšovskotýnského hotelu Šumava letos převzalo štafetu pořadatele Městské kulturní středisko Domažlice.

Organizátory populární ankety jsou Sportovní unie okresu Domažlice, Město Domažlice, Svazek obcí Domažlicko a mediálním partnerem je Domažlický deník.

Vyhlášení aktuálního ročníku ankety se za účasti řady významných osobností regionálního sportovního, politického a kulturního života uskutečnilo v pátek 15. března od osmnácti hodin.

Slavnostní večer moderoval domažlický rodák a sportovní komentátor České televize Tomáš Budka mladší.

POČTVRTÉ VÍTĚZKOU

Třikrát v řadě obhájila primát nejlepší okresní sportovkyně sedmadvacetiletá česká reprezentantka v běžeckém lyžování z Postřekova Kateřina Razýmová.

Jméno v listině vítězů ankety je to však zcela nové, neboť v předchozích třech letech, ještě před loňskou svatbou se svým trenérem, triumfovala pod dívčím jménem Beroušková.

Vzhledem k reprezentačním povinnostem nemohla ocenění převzít osobně a na ceremoniálu ji zastoupil otec Pavel Beroušek. Ten se navíc radoval i z nominace mladší dcery Barbory do desítky nejlepších juniorských sportovců okresu za loňský rok.

Rozhovor s oběma sestrami o jejich úspěšné loňské sezoně přineseme ve čtvrtečním vydání Domažlického deníku.

SVĚTOVÍ MEDAILISTÉ

Na pomyslných stupních vítězů doplnili vítězku stříbrná třiadvacetiletá domažlická triatlonistka Jana Brantlová a bronzový o dva roky starší český reprezentant v hasičském sportu TFA Pavel Kouřík z Dílů.

Oba se pyšní loňskými medailovými umístěními ve svých kategoriích na světových a evropských šampionátech a českými tituly.

Jana Brantlová stejně jako Katka Razýmová na vyhlášení ankety chyběla, Kouřík si ocenění převzal osobně.

TLUMAČOVSKÝ TRIUMF

V kategorii sportovních kolektivů se z prvenství radovali zástupci fotbalového klubu Start Tlumačov za loňský historický postup z oblastní I.A třídy do nejvyšší krajské soutěže. Na pódium vystoupali sekretář Milan Polák s trenérským duem Pavel Čadek a David Zíta.

Fotbalisté z malé vísky za sebou v pořadí nechali mnohem větší kluby z okresního města – fotbalisty Jiskry hrající třetí nejvyšší českou soutěž Fortuna:ČFL a atlety AC Domažlice, kteří se vloni statečně bili v kvalifikaci o nejvyšší ligu.

V kolektivech mládeže vyhráli anketu fotbaloví dorostenci Jiskry Domažlice, kteří postoupili z krajského přeboru do divize.

KRAJÁNEK Z BRANDÝSA

Nejlepším sportovcem z okresu, který závodí v klubu z jiného regionu, byla vyhlášena dvaadvacetiletá česká reprezentantka ve vodním slalomu Jana Matulková z Borovice u Horšovského Týna, která nosí dres nejlepšího klubu v tomto sportu v České republice Dukly Brandýs nad Labem.

TRENÉR OBHÁJIL

Stejně jako v loňském roce přinesly medailové úspěchy mladých poběžovických judistů primát okresního trenéra roku 2018 jejich šestašedesátiletému kouči a zakladateli klubu v roce 1974 Josefu Kubíkovi.

NOVÁČCI V SÍNI SLÁVY: ROZHODČÍ A FUNKCIONÁŘ

Spoustu let se dobře znají a nyní spolu jako dvě významné osobnosti vstoupili do prestižní síně slávy okresního sportu.

Sudí Pavel Královec za dlouhodobou aktivní činnost a významnou reprezentaci Domažlicka v nejvyšších patrech světového fotbalu.

Sportovní funkcionář Miroslav Kabourek za více než třicet let v čele okresní sportovní autority, od roku 1987 okresního výboru ČSTV a od roku 2013 do loňska Sportovní unie okresu Domažlice.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ:

1. Kateřina Razýmová (běh na lyžích, LK Tatran Chodov), 2. Jana Brantlová (triatlon, Velosport Domažlice), 3. Pavel Kouřík (hasičský sport, HZS PPK – ÚO Domažlice), 4. Matěj Picka (vojenský pětiboj, TJ Start Bělá nad Radbuzou), 5. Tereza Konopíková (zápas, TJ Holýšov), 6. Karel Rada st. (silový trojboj, Fitness Staňkov ), 7. Bohuslav Šála (extrémní běh, SK Samuraj Domažlice), 8. Jiří Baier (silniční cyklistika, Velosport Domažlice), 9. Karel Trněný (rallye, Profiko rally team Meclov), 10. Tomáš Ott (atletika, AC Domažlice).

KOLEKTIVY DOSPĚLÍ:

1. TJ Start Tlumačov (A-tým, fotbal), 2. TJ Jiskra Domažlice (A-tým, fotbal), 3. AC Domažlice (atletika), 4. BK Jiskra Domažlice (A-tým, basketbal), 5. SDH Horšovský Týn (ženy, požární sport).

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ DO 18 LET (vyhlášeno bez určení pořadí):

Barbora Beroušková (běh na lyžích, LK Tatran Chodov), Martin Fait (plavání, SK Jiskra Domažlice), Markéta Hojdová (vodní slalom, Vodácký oddíl 7 Horšovský Týn), David Johánek (judo, SK Judo Poběžovice), Tereza Knoppová (allkampf-jitsu, SK Samuraj Domažlice), Lucie Kubecová (atletika, Mílaři Domažlice), Karel Rada ml. (silový trojboj, Fitness Staňkov), Adam Šnirc (plavání, SK Jiskra Domažlice), Ivo Švígler (zápas, TJ Holýšov), Jan Švígler (atletika, AC Domažlice).

KOLEKTIVY MLÁDEŽ DO 18 LET:

1. TJ Jiskra Domažlice (dorost, fotbal), 2. TJ Spartak Klenčí pod Čerchovem (mladší přípravka, fotbal), 3. BK Jiskra Domažlice (mladší žáci U14, basketbal), 4. FC Dynamo Horšovský Týn (starší žáci, fotbal), 5. TJ Sokol Domažlice (dívky, sportovní gymnastika).

KRAJÁNEK ROKU:

Jana Matulková (Horšovský Týn / Dukla Brandýs nad Labem, vodní slalom).

TRENÉR ROKU:

Josef Kubík (judo, SK Judo Poběžovice).

SÍŇ SLÁVY:

Pavel Královec (Domažlice, přední český fotbalový rozhodčí), Miroslav Kabourek (Domažlice, dlouholetý předseda a referent sportu Sportovní unie okresu Domažlice).