Diváci si mohli prohlédnout nejnovější i starší vozy značek Cadillac, Dodge, Ford, Lincoln nebo Mustang a další. Během pátku a soboty byl také připraven bohatý program – a jak jinak, než se zaměřením na Ameriku. Nechyběla tedy soutěž v pojídání hotdogů nebo hamburgerů, cowboy show, hudební vystoupení, siláci se předvedli v dřevorubeckých závodech a soutěžilo se rovněž v pití tupláků.

Pořadatelé také připravili soutěž o stylový vůz Cadillac Eldorado, který si jeden z návštěvníků odvezl domů.

Na sraz dorazili lidé z Domažlicka i dalších míst Česka. „Líbí se nám tady, je tu hodně aut. Také jsme jedno přivezli, naši bílou corvette,“ řekl Deníku Vojtěch Weber z Milaveč. „Jezdím na srazy amerických vozů pravidelně a tady v Holýšově se mi moc líbí. Nejraději mám stará, kvalitní auta,“ prozradil Jan Brousil, který na sraz přijel až z Prahy.

Své auto značky Lincoln Continental z roku 1971 do Holýšova přivezl Vladimír Jarošík. „Ve své době to bylo jedno z nejluxusnější aut, bylo i poměrně drahé, stálo lehce přes 8 tisíc dolarů. Tohohle vozu se vyrobilo asi jen 46 tisíc kusů, bylo to auto pro bohaté,“ vysvětlil Jarošík.

„Auto jsem kupoval před deseti lety. Žádné velké opravy jsem zatím nemusel dělat, a když potřebuji nějaké náhradní díly, tak je objednávám z Ameriky, kde jsou snadno a i poměrně levně k sehnání,“ pokračoval majitel vozu.

Dodal, že s kamarády také pořádá srazy amerických aut, které se jednou ročně konají v Plzni. „Loni v květnu na sraz dorazilo asi 350 aut,“ prozradil Jarošík.

Jan Němeček
FOTO: Právě jsme se narodili