„V rámci poutě jsme udělali již třetí v pořadí setkání rodáků a přátel obce. Vše jsme zahájili průvodem, který prošel obcí ke kapličce, kde byly položeny květiny a zahrána hymna. Následoval program v obecním sále, kde se všichni sešli. Připraveno bylo vystoupení mužského pěveckého souboru Haltravan, dále místních žen a poté následovala volná zábava při dechové kapele Horalka,“ uvedl starosta obce Vlastimil Anderle.

Do průvodu šlo mnoho žen také v krojích, které jsou v obci stále tradicí. „Kroje už se tady nosí strašně dlouho, ale mladí už v tom nechtějí příliš chodit. Jsem ráda, že se tady tato tradice stále drží. Nosíme kroje především na slavnostní příležitosti,“ řekla jedna z rodaček Karla Langová.

Pátek pak patřil rocku a diskotéce a v sobotu se od 20 hodin můžete těšit na big beat rock, kdy tam vystoupí skupina Moby Dick z Domažlic. Nedělní program musel být ale pozměněn. „Chtěli jsme program pro straší generaci, ale bohužel nám na poslední chvíli odmítli účast harmonikáři z Mrákova, tak jsme domluvili jinou kapelu, která zahraje od 15 hodin,“ pozval starosta.

Kromě koncertů jsou na návsi také atrakce pro děti a prohlédnout si můžete také u kapličky cedule k historii obce.