Heroický výkon III. mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA 2018 má na svědomí Antonín Rendl z České Kubice, který zvítězil v kategorii starších z deseti družstev, která reprezentovala deset krajů.

Za kategorii mladších zvítězil Michal Skřivánek z Jihomoravského kraje z SDH Drunče. Mezi jeho časem a skórem Antonína Rendla je rozdíl pouhých 53 setin vteřiny.

Dobrovolní hasiči si v sobotu 6. října na domažlickém náměstí dávali skutečně do těla. Horké chvilky zažívali především ve druhé části, na jejímž konci museli přelézt třímetrovou bariéru. Před tím však museli zvládnout osmdesát úderů kladivem, tunel a figurínu. „Ta váží osmdesát kilo,“ řekl moderátor soutěže Miroslav Molitor . Hasiči vše překonávali za halasného povzbuzování obecenstva. „Jsou to opravdu šikovní hoši,“ pochválila výkony hasičů jedna z přihlížejících seniorek.

„Nejtvrdší hasič přežije, je disciplína, která ukazuje, že hasič musí ze sebe vydat skutečně všechno. Že je fyzicky tak náročná, že všem divákům zůstává rozum stát,“ řekl náměstek Salivar.