„Jde o kaskadéry, kteří účinkují především v českých filmech,“ řekla na úvod Kristýna Pinkrová z Muzea Chodska, která na domažlickém Sokolišti uváděla akci pořádanou v rámci filmového festivalu Juniorfest.

Pěkné nedělní odpoledne přilákalo plnou tribunu diváků. Ti při rvačkách s předstíranými údery, pády a kopy jásali a fandili. Jaroslav Stich, jeden z kaskadérů, přítomné diváky provázel každým krokem, které kaskadéři udělali. „Vše je nahrané, nic se nedělá tak, aby si aktéři ublížili. Vše se přehání, například při úderu mířeným na hlavu. Při úderu na břicho je důležité mít trochu kontakt a druhý kaskadér musí spolupracovat a na ránu reagovat.“ Po ukázkách vyzval diváky, zda si chtějí údery zkusit na vlastní kůži. Několik dalších minut tak na Sokolišti probíhaly rvačky dětí s kaskadéry a naopak.

Vrcholem show byla ukázka zapálení člověka a skok z několikametrové výšky do připravených krabic. Skok provedl Jaroslav Stich. Co se týkalo práce s ohněm, věnoval jí velký prostor a popsal celý postup přípravy, aby kaskadér neutrpěl žádná vážná zranění. „Ale drobné popáleniny už jsme zažili všichni,“ dodal Stich. Kromě něj na Sokolišti řádili Jan Beran, Marcel Tesař, Daniel Trsek a Patrik Polívka.