Méně drah pro plavce, více míst pro relaxaci a 64 metrů dlouhý tobogán. To jsou zásadní změny, se kterými se setkají návštěvníci zrenovovaného areálu AquaFit ve Waldmünchenu. Bazén ležící pět kilometrů od českých hranic je navštěvován hosty z obou stran hranice. V úterý 14. dubna byl po dvacetiměsíční renovaci opět uveden do provozu.

„Nejvíc pyšná jsem na velký komplex různých druhů saun s prostornými klidovými zónami pro odpočinek," uvedla manažerka zařízení Magdalena Laubmeier. „Populární určitě bude solná jeskyně s měnícím se barevným pozadím," dodala.

Hotové ještě nejsou úpravy bývalého venkovního bazénu, kde bývala i tzv. ´divoká řeka´. „Zařízení bylo již zastaralé a jeho obnova by byla příliš komplikovaná, proto jsme ji zrušili. Nevíme přesně, kdy bude renovace venkovní části hotová. Vznikne tam vodní park, dětské hřiště, trampolíny a velká louka," uvedla manažerka.

Všichni hosté, kteří si před uzavřením bazénu v srpnu 2013 převedli kredit z permanentek na poukázku, s ní mohou přijít k pokladně a v plné výši kredit znovu začít čerpat. Zvýšila se cena vstupného. Celodenní vstup pro dospělé činí 8 eur.

„Jezdil jsem si do Waldmünchenu pravidelně na hodinku a půl zaplavat, stálo mě to něco přes tři eura. Teď je vstup po 16. hodině pro dospělého 6 eur. Navíc jsou tu po zrušení horního bazénu pro plavce jen dvě plavecké dráhy," konstatoval dřívější pravidelný návštěvník Jan Černý a dodal: „Na druhou stranu si to tu mohou skvěle užít lidé, kteří si chtějí odpočinout a uvolnit se."