19. ročník couvání mají za sebou

Libkov – Stejně jako loni i letos v sobotu 13. července půl hodiny před pátou hodinou odpolední spadla na obec a její okolí vydatná dešťová přeháňka a stejně jako loni byla jediná, takže couvání traktorů s vlekem kolem návsi o putovní pohár začalo jako jindy.

Akci pořádá SDH spolu s obcí a díky dlouholeté zkušenosti pořadatelů couvali traktoristé více či méně úspěšně na 530 metrů dlouhé trati jeden za druhým bez zbytečných prodlev. I tak od startu prvního až do otevření šampusu po vyhlášení výsledků uplynuly téměř dvě hodiny a jakkoliv se zpočátku prostor před stánky s občerstvením a pódiem se skupinou Relax, tradičně provázející klání kvalitní muzikou a neméně kvalitním moderováním soutěže zpěvačkou zdál poněkud prázdný, napočítali pořadatelé v závěru 250 platících diváků!

„Pršelo už i v poledne,“ řekl starosta SDH Libkov Miroslav Černý, „po odpoledním dešti jsme rádi, že přišlo tolik lidí. Hodně se jich vrací každý rok a pro nás to je povzbuzení, abychom do toho šli za rok znova!“ Pohár pro vítěze zůstal v Libkově, Radek Němeček měl čas jen o pár desetin sekundy horší než loni a jen o dalších pár desetin zůstal za ním Eric Kohn z Mlýnce. Nově se zúčastnil Karel Netrval, který přijel z Chudenína a byť obsadil poslední místo z devíti účastníků, tvářil se při vyhlášení výsledků spokojeně.

Počasí ovšem mělo nepříznivý vliv na výstavu automobilů, motocyklů i traktorů veteránského věku, jichž přijelo něco přes 40. Nejzdařilejší a nejstarší modely vyhodnotili pořadatelé anketním způsobem, kdy jednotliví účastníci stanovili pořadí sami.

„Měli to vymyšlený tak, aby nikdo nemohl dát hlas svému veteránu,“ poznamenal k tomu pravidelný účastník Tomáš Franc z Loučimi.

Hlavním tahounem výstavy je Josef Veselák (sám sběratel historických motocyklů), který letošní rok zhodnotil lakonicky: „Oproti roku loňskému máme účast slabší, do deště se každému nechce.“

Dlužno dodat, že spanilou jízdu na závěr celého podvečera obohatila i dva historická kola. Jedno, z roku 1932, osedlala Anna Bečvářová, místní rodačka, druhé pak Patrik Jung z Loučimi.

Mraky se kolem Libkova honily celý večer, nakonec se všechno odbylo v suchu a večer pokračoval zábavou na plovoucím parketu. Všichni už se těší na jubilejní couvání příští rok!

Pořadí:

1. Němeček Radek, Libkov 5:05 sec.

2. Kohn Eric, Mlýnec 5:25

3. Straka Václav ml., Úsilov 6:40

4. Rubáš Miroslav, Srby 6:42

5. Straka Václav st., Úsilov 6:46

6. Hvostál Petr, Strašín 6:52

7. Štěrba Martin, Javorník 7:06

8. Šrámek František, Dolany 8:14

9. Netrval Karel, Chudenín 9:33

Autor: Zdeněk Huspek

Nalezená munice. Ilustrační foto
Při úklidu garáže nalezl munici, miny a granáty