Sazenice do své zahrádky i malý polštářek jako drobnou radost si v sobotu odvážela ze staňkovského Lidového domu Božena Galánová z Nýrska. Navštívila šestou jarní výstavu cibulovin staňkovských zahrádkářů. Kromě příležitosti k nákupu si samozřejmě nenechala ujít ani rozsáhlou expozici čerstvě nařezaných narcisů a tulipánů a také bonsají.

„Na staňkovské výstavy jezdíme s manželem docela často, nacházíme tu inspiraci a i příležitost něco nakoupit do naší zahrady,“ shrnula paní Galánová.

„Návštěvníkům představujeme celkem 247 odrůd narcisů a 35 odrůd tulipánů,“ vyčíslil předseda staňkovské zahrádkářské organizace František Fay. On sám byl druhým největším vystavovatelem, veřejnosti se pochlubil s 15 odrůdami narcisů a třemi tulipánů.

„Už tradičně největší expozici má Jaroslav Beneš z Doubravy u Nýřan,“ uvedl Fay. Kromě samotné výstavy bylo častým tématem v diskuzích zahrádkářů nestálé počasí posledních dní.

„V posledním týdnu jsem měla starost o třešně a další dřeviny na naší zahradě. Mrazivé počasí by je mohlo výrazně poškodit. Proto jsme část zakryli bílou netkanou textilií, doufám, že to pro teď pomohlo a že už se mrazíky nevrátí,“ popsala svoji zkušenost Božena Galánová.