V pekárně v Bořicích u Marie Vondrovicové jich řadu let pečou před Chodskými slavnostmi neuvěřitelný počet. Napečou jich okolo 10 tisíc. „Maximální limit je pro nás 11 tisíc, protože více nemůžeme upéct z důvodu zachování kvality, čerstvosti a pracovních sil,“ prozradila majitelka bořické pekárny Marie Vondrovicová.

Sama k pečení jako takovému přilnula již v dětských letech, kdy s maminkou doma pekla koláče na poutě, svatby a oslavy. Koláče ji provázely po celý život, a staly se tak jejím koníčkem. „Zhruba před patnácti lety jsem zde v Bořicích otevřela cukrárnu - pekárnu, kde se snažíme nejen koláče, ale i všechny naše výrobky dělat s láskou se zachováním nejvyšší kvality tak, jak je pekly a vyráběly naše babičky a prababičky,“ říká majitelka pekárny – cukrárny Marie Vondrovicová.

Přípravy tak ohromného množství koláčů pochopitelně vyžadují i určité množství pracovních sil, které se postarají o to, aby byly všechny objednávky včas vyřízené, a zákazníci si tak mohli nejlépe ještě před začátkem slavností své koláče odnést domů na svůj sváteční stůl. „Začínáme péct od středeční noci nonstop až do sobotního večera. Střídáme se po 2 směnách po 8 hodinách. Snažíme se používat suroviny od českých výrobců, nejraději preferujeme místní regionální dodavatele,“ doplňuje Vondrovicová s tím, že je skutečně důležité si mezi sebou rozdělit práci. Každý zaměstnanec má tedy svůj určitý úkol. Někdo zadělává těsto, jiný zase připravuje výborné náplně, mezi které patří tradičně tvaroh a mák s povidly. Další musí vyválet těsto, zdobit a pochopitelně také péct. Další neméně důležití pracovníci se starají o expedici a následný prodej koláčů. „Je to fyzicky namáhavá práce ve vysokých teplotách, a to nejen v letních měsících, protože na kynutí těsta je potřeba teplíčko a ješte si k tomu přitápíme troubou. Rádi bychom poděkovali všem, kteří nám pomáhají pečení na Chodské slavnosti zvládnout,“ říká s úsměvem Marie Vondrovicová.

Objednávky bořická pekárna přijímá během průběhu celého roku, nejen před Chodskými slavnostmi. Vzhledem k tomu, že i jejich výrobní kapacita je omezená a zákazníci si pochopitelně chtějí z pekárny odnést koláče co nejčerstvější a nejvoňavější, zamlouvají si je proto již rok dopředu! „Již nyní máme objednávky na rok 2019,“ dodává majitelka bořické pekárny.
Sortiment pekárny je široký, avšak na Chodské slavnosti jsou cukráři z Bořic schopni vám připravit pouze tradiční chodské koláče, borůvkové koláče a svatební koláčky s povidlovou, ořechovou, makovou a tvarohovou náplní.