Navzdory předpovědi, jež prorokovala v sobotu 28. října celodenní a hlavně večerní déšť, uspořádali členové místní TJ Sokol pro děti každoročně očekávaný pochod stezkou od strašidla ke strašidlu, tentokrát v dolní části obce kolem železniční trati.
Foukal sice silnější, chladný vítr snad jako předzvěst nedělní vichřice, déšť se z nebe nicméně spustil až před půlnocí a tak mohlo patnáct dětí nejen z Loučimi vyrazit od ohně na návsi k železniční zastávce, kde už na ně čekala první čarodějnice z kategorie hodných.

Ty menší děti doprovázeli rodiče a chvílemi to bylo zapotřebí, protože některá strašidla za hrůzného řevu vyskakovala z křoví kolem cesty!

Mnohá z nich ještě před rokem či dvěma byla v roli opačné… a bylo zajímavé pozorovat malé hrdiny s baterkami či světýlky mobilů, jak se namaskovaným postavám spíše usmívají, než aby se báli, i když někteří před světýlkem, označující stanoviště, přece jenom zpomalili.

Zastavení bylo sedm, na každém děti dostaly bonbón a tak se propracovaly až k budově obecního úřadu, v jehož společenské místnosti na ně čekaly talíře s cukrovím, jež připravily členky Sokola, velká várnice s jablkovým čajem a jako každý rok pastelky a omalovánky.

Pořadatelé nezapomněli ani na dospělé, kteří si mohli čaj dochutit rumem anebo se spokojit s točenou desítkou.
Letošní hlavní pořadatel Tomáš Franc k večeru řekl: „Počasí nás trochu napínalo a jednu chvíli jsme uvažovali, jestli tradiční stezku nezrušit, nakonec to vyšlo dobře. Včetně dospělých tady nahoře nakonec bylo skoro 40 lidí. Sehnat strašidla taky nebyl problém a tak myslím byli všichni spokojeni.“

Tradice podobných akcí zůstala zachována a členy Sokola to určitě povzbudilo k další činnosti.
Zdeněk Huspek