Nové haly pro dojnice slavnostně otevřelo Zemědělské obchodní družstvo Mrákov ve svém areálu ve Starém Klíčově.

Úderem čtvrteční 10. hodiny dopolední si mohli lidé nové prostory ve Starém Klíčové přijít osobně prohlédnout.

„Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly na 66 milionů korun. Povedlo se nám vyjednat dobré ceny pro stavbu nového objektu. Musím přiznat, že jsme se tohoto projektu skutečně báli, realizace byla velmi složitá. V tuto chvíli mohu s chladnou hlavou říci, že se nám projekt vážně povedl,“ uvedl předseda představenstva Zemědělského obchodního družstva Mrákov Jiří Schamberger.

Mrákovští nové zázemí pro ustájení krav budovali přes rok, realizaci projektu zahájili loni v únoru.

Otevření nového zázemí ve Starém Klíčově není jedinou novinkou v péči o dojnice na Domažlicku. Již v únoru letošního roku otevřela zemědělská firma Agro Staňkov nové haly pro dojnice ve svém areálu ve Staňkově. Tehdy nové haly přišly na více než 60 milionů korun a společnosti Agro Staňkov se na ně podařilo získat osmnáctimilionovou dotaci z Evropské unie.

VÝHODY A PŘÍNOS

Hlavní výhodou nových hal je mnohonásobně zvýšená pohoda zvířat. Stavby se zásadně liší od hal, které se budovaly v šedesátých letech.

Do podobného zvýšení komfortu pro zvířata investují v poslední době mnohé zemědělské podniky nejen na Domažlicku, ale v celé republice.