Ženy sedící s nohama vystrčenýma na parapetu v jednom z domů domažlického náměstí, jež křičela a plakala, si všimla kolemjdoucí a okamžitě zavolala městské strážníky.

„Hlídka okamžitě uvědomila další složky integrovaného záchranného systému a s ženou si do jejich příjezdu povídala ve snaze jí v plánovaném činu zabránit," uvedla Věra Říhová, mluvčí Městské policie Domažlice.
Na místo dorazili hasiči, zdravotníci i policisté.

Po necelé hodině vyjednávání, které vedl velitel zásahu hasičského záchranného sboru, se povedlo ženu zachránit. Hasiči nepozorovaně otevřeli dveře bytu a přeštípli řetízek na dveřích.

„Policisté Tomáš Krčma a Robert Jahelka ženu strhli z okna a dostali ji do bezpečí bytu. Pak ji předali do péče lékařům," popsala zásah policistka Dagmar Brožová.

Během zásahu museli strážníci zajistit volný průjezd zásahové technice a místo kolem domu museli kvůli zvědavcům ohradit páskou. I tak se podle mluvčí strážníků našli lidé, kteří pásku nerespektovali.

„Je až s podivem, jakou bezohlednost a ignoranci někteří kolemjdoucí na místě vážné události předváděli. Účelem pásky informující o zákazu vstupu je v tomto případě zajistit ohrožené osobě co největší soukromí a poskytnout prostor pro klidné vyjednávání. Nerespektování zákazu vstupu, vyobrazeného na pásce, má stejný charakter jako ústní výzva úřední osoby. Pokud někdo na místo vyhrazené páskou vstoupí, dopouští se přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, za nějž může být na místě pokutován až 5 000 korun," dodala Říhová.