Pomáhat dětskému onkologickému oddělení v Plzni bude celý tým ve složení Václav Pejsar, Martin Gombár, David Vencel, Lenka Surmajová a Lenka Fajtová Prošková.

Proč jste si ze všech nadací vybrali právě Haima Plzeň, z. s.?

Haima, z. s., je spolek zdravotních sester z hemato-onkologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň a členů rodin nemocných dětí, kteří se ve svém volném čase starají o nemocné děti a snaží se jim zpříjemnit pobyt na uzavřeném oddělení. Vše dělají dobrovolně a bez jakékoliv odměny. Často se zapomíná na to, že klid a psychická pohoda jsou při léčbě složitého onemocnění velmi důležité, zvláště u malých dětí. Oni pomáhají našim dětem, proto je potřeba tyto skvělé lidi podpořit a pomoci jim.

Jak se dá soutěží v požárním sportu pomoci? Co si může divák či čtenář představit?

Dá se pomoci hodně. Už jen tím, že dostaneme do povědomí lidí, čím se Haima zabývá a kde pomáhá. Veškerý zisk z této akce půjde na transparentní účet Haimy, stejně tak startovné z hasičské soutěže, vybrané dobrovolné vstupné i vybraná částka formou sbírky do kasiček. Jenom díky partnerům a sponzorům, kteří nám pomáhají jak finančně, tak i zajištěním materiálních věcí, můžeme veškerý zisk předat do rukou sestřiček a pomoci zpříjemnit pobyt dětí na oddělení, kde jsou dlouhodobě zavřené a procházejí ne zrovna příjemnými a bezbolestnými léčebnými procesy.

Kde vznikla myšlenka této pomoci?

Pomoc někomu druhému je samou podstatou sboru dobrovolných hasičů. I když není často vidět, není to proto, že by hasiči nepomáhali, jen se o tom moc nemluví. Například tahle parta pomáhala před rokem jedné rodině při vyhoření domu na Klatovsku. Je ale pravda, že jsme si vybrali pro hasiče netradiční způsob pomoci a podpory. Spojení hasičského sportu a programu pro lidi, který navíc pomůže nemocným dětem, není v okrese ani v kraji obvyklé. Myšlenka uspořádání velkých hasičských závodů vznikla při návštěvě soutěže Climart cup na Moravě, kde tyhle velké soutěže mají svou tradici a velkou podporu veřejnosti. Spojit pak dvě myšlenky dohromady, to byla chvilka.

Domažlice, královské město s pečetí starodávných českých dějin. Prostorem zní tóny starého pochodu Preusseus Gloria. Sebevědomí němečtí vojáci netuší, že válku povedou šest let a jejich “Třetí říše” utrpí zdrcující porážku. Rok 1938.
Do Kdyně přijeli Němci s kulomety

K závodu, který jste nazvali Haima Cup, jste zvolili motto – Hasiči pomáhají srdcem. Byl to nápad celého sboru, anebo soutěžního týmu?

Sbory dobrovolných hasičů vždy pomáhaly svému okolí a tam kde bylo potřeba, od různé pomoci občanům přes kulturní program až po asistence při zásahu IZS. Tahle záslužná činnost je dobrovolná a tudíž se dá dělat jedině srdcem.

Je to poprvé, co jste se rozhodli takto pomáhat?

Poprvé jsme spolupráci s Haimou uskutečnili na vánoční svátky 2018, kdy jsme dětem předávali dárky od jednoho z našich hlavních partnerů a sponzorů podílejících se na akci Haima cup. Bez jejich podpory bychom podobně velkou akci nemohli uskutečnit. Věříme tomu, co děláme, a již nyní přemýšlíme o dalším ročníku. Jde nám o to udělat akci, kde si přijde na své každý.

Na co se můžeme v červnu těšit?

Návštěvníky čeká bohatý celodenní program, závody, autogramiády sportovců, hudební vystoupení, občerstvení, ohnivá šou, zábava pro děti, videoprojekce, soutěže. Program budeme odkrývat postupně.