Od 9. hodiny dopolední měli návštěvníci možnost vidět přes sto modelů, které zde vystavovali modeláři z různých koutů Čech. K vidění zde byly RC kamiony a návěsy, RC stavební stroje, RC zemědělská technika, RC vojenská technika, nebo třeba RC letadla s vrtulníky.

Příprava modelářské výstavy trvá každoročně celou jednu noc, během které pořadatelé promění sportovní halu ve výstaviště a vše samozřejmě doplní do nejmenšího detailu – miniaturní dřevěné klády, miniaturní palety se dřevěnými štěpky, hlína, voda apod. Vše vypadalo jako skutečné, rozdíl byl pouze ve velikosti, která se o něco málo lišila od skutečnosti.

Skupina MIG 21 vystoupila v rámci turné Svoboda není levná věc v pátek 10. listopadu v Městském kulturním středisku v Domažlicích. Zájem o živý koncert této úspěšné skupiny byl skutečně obrovský.
V kulturním středisku byl k vidění MIG 21

Výrazy všech návštěvníků svědčily o tom, že se jim výstava skutečně líbí a je pro ně zajímavá, což je jistě pro pořadatele a modeláře hnacím motorem k tomu, aby své sbírky modelů neustále vylepšovali, rozšiřovali a na výstavu do Domažlic se každoročně vraceli.

Zhotovení jednoho takového modelu zabere spoustu času a stojí velké úsilí.

„V těchto modelech, které vidíte je zhruba dvacet let práce. Letos zde vystavuji jedenáct modelů. U nás do toho spadla celá rodina. Pracuji na tom nejen já, ale i manželka se synem. Manželka má již dva hotové modely, které zhotovila sama, já jí pomáhám pouze s elektřinou“ prozdradil jeden z modelářů, pan Štekl ze Starého Plzence, který na letošním ročníku domažlického modeláře vystavuje celkem 11 modelů, které se od těch skutečných liší opravdu jenom velikostně. Zde je tedy vidět, že modelařina není jen mužskou záležitostí, ale i ženy si v tomto ohledu přijdou na své.

Svatý Martin přijel za dětmi do domažlických školek
OBRAZEM: Svatý Martin přijel za dětmi do školek

Všem návštěvníkům, od těch nejmenších až po ty nejstarší se letošní modelářská výstava líbila.

„Nám se líbily všechny vystavené kousky. Na všech je něco,“ okomentoval spokojeně jeden z místních návštěvníků, který na výstavu vzal svého malého synka.

RC – Truck Domažlice letošním ročníkem modelářské výstavy své příznivce opět potěšili.