Nové sportoviště se nachází na stávajícím víceúčelovém hřišti v Dělnické ulici. Skatepark za přibližně 780 tisíc korun bez DPH netvoří dřevěné prvky, ale trvanlivé rampy z vyleštěného betonu, které jsou vhodné i pro kolečkové brusle nebo koloběžky. Zároveň město vybudovalo za 130 tisíc i cvičiště pro street workout, na kterém může cvičit a posilovat kdyňská veřejnost.

„Je dobře, že se děti vyřádí při sportu, přeji všem hodně zážitků hlavně ve zdraví,“ uvedla na sociální síti Jitka Němcová ze Kdyně.

„Hřiště je opravdu hezké, bytelné a je vidět, že na rozdíl od nějaké běžecké dráhy je to něco, co dnešní mladé může opravdu zaujmout,“ doplnila maminka Zdeňka Nevoralová.

„Máme tady děti, které na skateboardu jezdí a neměly tady žádné místo, kde by to mohly provozovat. Na hřišti si stavěly samy různé překážky z tvárnic a prken nebo palet a skákaly přes lavičky. Proto jsme se rozhodli, že jim postavíme bezpečné hřiště,“ vysvětlil už dříve starosta Kdyně Jan Löffelmann.

Zbytek víceúčelové hřiště také nyní projde obnovou. „Ještě v červnu proběhne úprava povrchu, pak výměna sítí, nátěr konstrukcí a opravy dřevěných mantinelů,“ doplnil starosta.