Součástí byla i sobotní slavnostní mše a průvod všech zúčastněných sborů obcí od kostela k hasičské zbrojnici, kde následovala slavnostní schůze s oceněním členů sboru.

„Na oslavy jsme pozvali kolegy včetně sborů z Furthu a ze Schafbergu, se kterými spolupracujeme už dlouhodobě, hlavně se Schafbergem už to bude asi patnáct let. Domažličtí nám přivezli parní stříkačku, máme tu vystavenou techniku a součástí oslav je žehnání novým vozidlům. Spolu s Domažlicemi jsme dostali terénní čtyřkolky, a rovněž nové zásahové vozidlo Mercedes Sprinter,“ uvedl starosta SDH Folmava Václav Duffek.

V současné době má sbor 86 členů, z toho 26 dětí. „Děti si vedou docela dobře, soutěží druhým rokem, zúčastnily se například hry Plamen v Domažlicích,“ pochválil folmavské mladé hasiče Duffek. Sbor má zásahovou jednotku zařazenou do JPO III. „Pro zásahovou jednotku máme „sedmičkovou“ tatru a teď tedy nově i mercedes a čtyřkolku, kterou jednotka využije pro zásahy v lesích v okolních kopcích, kam se čtyřkolka dostane přece jen rychleji,“ dodal Duffek.