V rámci projektu Edison, který organizuje společnost Aiesec, s domažlickými školáky pracují studenti z Peru, Brazílie, Gruzie, Malajsie, Indonésie a Tuniska.

„Naši žáci se přímo od jejich obyvatel dozvědí zajímavosti o těchto zemích, které se běžně nevyučují, které se v učebnicích jen tak nenajdou," popsal svoji představu při pondělním prvním společném setkání ředitel školy Ivan Rybár.

„Stážisté vzdělávají žáky obou stupňů jak po stránce kulturní, tak po stránce jazykové, např. formou prezentování své země a způsobu života v ní. Zahraniční studenti jsou při svém pobytu v Domažlicích v tomto týdnu ubytováni v rodinách některých žáků a učitelů naší školy," připomněla další zajímavost učitelka Zuzana Matulková.

„Projekt Edison je zaměřen na mezikulturní vzdělávání v mateřských, základních i středních školách. Letos se do něj v České republice zapojuje 26 stážistů z různých zemí," shrnula Oldřiška Zíková z Aiesecu.

Na zítřek, pátek 17. února, se v domažlické škole chystá Global village. Stážisté budou prezentovat svoji kulturu, tradice a zvyky. „Těšit se můžeme na ochutnávku jídel a nápojů, chybět nebudou ani exotické tance a zpěv," uzavřela Zuzana Matulková.