Ta byla nakonec rozdělena do dvou částí. První z nich zahrnuje výměnu travnatého povrchu a přípravu spodní části nové tribuny,

V současné době probíhá závlaha hřiště, následuje rozhrnování písků, přesné vyrovnávání plochy za pomoci laseru, následně se na místo použije Fibresand, což je směs písku, organického materiálu a polymerových vláken, čímž se vytvoří „vláknem zesílená" kořenová zóna, díky které bude trávník na místě držet. Pak se již začne se setím trávníku. Po vysetí se zhruba za sedm nebo osm týdnů může začít na ploše hrát fotbal.

„V první etapě bude zrekonstruována travnatá plocha s tím, že bude počítáno i s požadavky atletů, kteří mají v plánu na stadionu udělat osmidráhu," popsal již dříve viceprezident fotbalové Jiskry Ivan Rybár.
První etapa prací by měla vyjít na zhruba 10 milionů korun.

Druhá část dotace, která bude určena na výstavbu východní tribuny, by měla dorazit buď z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) nebo z Fotbalové asociace České republiky (FAČR) do konce roku.
V objektu tribuny budou připraveny šatny pro hráče mezinárodních soutěží, zázemí rozhodčích nebo novinářů, dále bufet, sociální zařízení, hlasatelna i místo pro V.I.P.

Objekt by tak vyhovoval parametrům evropské fotbalové organizace UEFA pro určitý typ soutěží a po modernizaci se domažlický sportovní stadion stane součástí sítě stadionů, které jsou vyhrazeny pro mládežnické reprezentační výběry České republiky v kopané.

V roce 2017 by se Domažlice mohly stát hostitelem jedné ze skupin Mistrovství Evropy v kopané dívek do 17 let a mělo by se zde odehrát i jedno ze semifinálových utkání zmiňovaného mistrovství, které by mělo být přenášeno televizní stanicí Eurosport do celé Evropy.

Velké mezinárodní akce by se na zrenovovaném stadionu mohly odehrávat zhruba jednou, dvakrát do roka.