Zemědělské obchodní družstvo Mrákov má od 1. prosince nového předsedu, stal se jím inženýr Josef Jírovec z Mrákova.

Funkci přebírá po Josefu Forstovi, který na tomto postu působil devět let.

Jeho jméno se neobjevilo ani mezi nově zvolenými jedenácti členy představenstva, a tím pádem se nemohl o post předsedy již ucházet.

„Členem jsem pětačtyřicet let a v družstvu také zůstanu,“ řekl Josef Forst a více se nechtěl k celé věci vyjadřovat.

„Myslím, že byl dobrý předseda. Byla proti němu, pro mě z neznámých důvodů, vykonstruovaná kampaň a nebyl zvolen ani do představenstva. Předseda řeší spoustu problémů a může si nadělat mezi zaměstnanci nepřátele,“ uvedl Václav Kůstka z Nevolic, dnes už také bývalý místopředseda družstva.

Na jeho místo byl nově zvolen Jiří Růžek z Mrákova.

„Navrhl jsem, aby si nový předseda vybral svého zástupce sám. Je důležité, aby spolu dobře vycházeli a mohli spolupracovat,“ dodal Kůstka.

Nově zvoleným předsedou družstva je sedmapadesátiletý Josef Jírovec z Mrákova, který v zemědělství pracuje přes 30 let a na pozici vrcholového managementu má dlouholeté zkušenosti.

„Rozhodnutí členů družstva mě překvapilo. Kandidaturu jsem přijal a byl jsem zvolen. Funkci přebírám 1. prosince a musím si ještě promyslet, jakým směrem se vydáme. Chtěl bych kolem sebe vytvořit tým lidí, kteří potáhnou za jeden provaz. Celý život se držím přísloví jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Pokud budu k ostatním slušný, oni se tak budou chovat zase ke mně. Zemědělství je v obrovské krizi, proto budeme muset udělat nějakou vizi, která nám pomůže tuto dobu překonat,“ uvedl Josef Jírovec a dodal, že bývalému předsedovi, který je stále členem a zaměstnancem družstva, bude nabídnuto jiné místo a bude záležet na jeho rozhodnutí, zda je přijme.

„Mluvili jsme spolu hned po volbách. Učiníme bývalému předsedovi nabídku a uvidíme, jak se rozhodne. Musím však říci, že vrcholové posty jsou obsazeny,“ dodal nově zvolený předseda družstva.