Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Folmavští hasiči loni nezaháleli

Folmava /FOTOGALERIE, přidána VIDEA/ – Valnou hromadu měli ve zmodernizované zbrojnici, kde odpracovali na čtyři tisíce hodin.

31.1.2011
SDÍLEJ:

Z valné hromady Sboru dobrovolných hasičů Folmava. Zleva velitel zásahové jednotky Tomáš Růžek, starosta sboru Jindřich Moravec, pokladník sboru Hana Slavíková a člen výboru Ondřej Bolovanský.Foto: DENÍK/Milena Cibulková

V radostném duchu a v pěkném, moderním prostředí hasičské zbrojnice se letos odehrála valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Folmava. Sbor má 60 členů a je velice aktivní.

„Vloni jsme přijali tři členy a jeden, Jiří Kamenický, nám zemřel,“ uvedl starosta folmavského dobrovolného sboru Jindřich Moravec předtím, než přítomní vzdali čest památce zesnulého kolegy.

Po zprávě starosty sboru Moravce následovala bilance jednotky JPO5 v uplynulém roce, již provedl její velitel Tomáš Růžek. O stavu pokladny promluvila Hana Slavíková, nechyběla revizní zpráva Jaroslavy Kamenické.

V brigádnické činnosti jsou přeborníky

Nejvýraznějším počinem folmavských hasičů je brigádnická činnost, díky níž se podařilo v uplynulých dvou letech přetvořit malou vesnickou ´hasičárnu´ na moderní objekt, v němž je dostatek místa nejen pro zásahové vozidlo a potřeby hasičů, ale vznikla prostorná místnost s příslušenstvím pro jejich rokování, ale vlastně i současně volební a také společenská místnost pro všechny obyvatele Folmavy.

„V roce 2010 jsme při modernizaci zbrojnice odpracovali celkem 2 171 brigádnických hodin, když přičteme předloňských 1 489, dostaneme se až na 3 660 hodin odpracovaných zdarma, pouze za občerstvení, které zaplatil sbor,“ zaznělo na valné hromadě.

Mají uznání okresního sdružení

Folmavští na ni pozvali řadu svých přátel, ať už z našeho regionu či sousedního Bavorska. Ti jeden po druhém přenášeli zdravice svých sborů. Nechyběl starosta okresního sdružení hasičů Václav Kalčík.

„Rád bych vám poděkoval za vaši práci. Nebylo jí málo a slyšeli jsme ve zprávě, že za dva roky to bylo přes 3 500 brigádnických hodin. Myslím si, že tím se nemůže pochlubit žádný sbor v našem okrese. Byli bychom velice rádi, kdyby takových sborů bylo co nejvíce,“ uvedl mimo jiné Kalčík.

Jejich snažení si váží i obec

Uznání se hasičům dostalo i ze strany místostarosty České Kubice, pod niž Folmava spadá.

„Především bych vám chtěl poděkovat za práci, kterou pro obec děláte, když zdarma zajišťujete svoz nebezpečného odpadu. Ve zprávě bylo řečeno, že děkujete za podporu obecnímu úřadu, ale myslím si, že obec musí poděkovat vám. Odvedli jste zde při přístavbě a modernizaci zbrojnice spoustu záslužné práce, a to na úkor svého volného času i svých rodin,“ poděkoval místostarosta Tomáš Kohel.

Kolegové hasiči je mají rádi

S milým příspěvkem předneseným v češtině se připojil k diskutujícím i čestný člen sboru Franz Leitner, který žije na druhé straně hranice, na valné hromadě nechyběl ani jeho kolega a přítel hasičů z celého Domažlicka Erwin Hornig.

Veselí vnesl do diskuze domažlický hasič Michal Strejc. „Řekl jsem si, že kdybyste měli dnes guláš, vzal jsem cibuli, kdybyste jí měli málo, pokud byste měli řízek, tak okurku,“ podával starostovi sboru dva sáčky se semeny uvedených plodin.

Jeho obavy však byly zbytečné, neboť kuchař – hasič Jan Trojáček zvládl vepřo–knedlo–zelo více než na výbornou a porce byly obrovské.

Z valné hromady přineseme také video.

Hasiči ocenění při valné hromadě

Čestné uznání sboru: Petr Duffek, Lukáš Fryml, Tereza Vášová a David Duffek

Čestné uznání OS HČMS: Ondřej Bolovanský, Miroslav Fryml ml., Jana Frymlová, Gabriela Frymlová a Václav Růžek

Stužka za věrnost (10 let), Václav Duffek

Pochvala nejpilnějším brigádníkům sboru: Jiří Slavík, Václav Duffek, Pavel Duffek, Jindřich Moravec, Josef Moravec, Jaroslav Krejsa ml., David Kohel, Václav Gibfried, Milan Bolovanský, David Fryml, Tomáš Růžek, Václav Růžek, Lukáš Fryml, Petr Duffek a Ondřej Bolovanský.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
31.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ze setkání přátel harmonik v Loučimi
15

FOTO: Čeští i bavorští harmonikáři si v Loučimi zahráli společně

Ilustrační foto.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.

Mladík řídil bez řidičáku

Domažlice – V pondělí ráno 21letý muž po páté hodině ráno usedl na sídlišti Kozinovo Pole za volant svého vozu Volkswagen Passat a řídil ho směrem do Masarykovy ulice, kde byl kontrolován policisty.

Opilec tankoval ve Vránově bez placení

Holýšov – Na čerpací stanici ve Vránově 22letý mladík natankoval šest litrů benzínu za zhruba 200 korun a bez zaplacení ujel.

Planý poplach v domažlické pobočce České spořitelny

Domažlice – V úterý odpoledne zasahovali domažličtí hasiči v budově České spořitelny v ulici Msgre B. Staška.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení